Mrożony mintaj z fałszywym świadectwem połowowym

  • 26.06.2019, 22:51
  • Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie
Mrożony mintaj z fałszywym świadectwem połowowym
• Ponad 21 ton mrożonych filetów mintaja ze sfałszowanym świadectwem połowowym nie zostało wpuszczone do Polski.

Nielegalne i nieautoryzowane połowy ryb jest jednym z wielu zagrożeń dla środowiska. Wśród zadań Krajowej Administracji Skarbowej ujęte jest również przeciwdziałanie szeroko rozumianym zagrożeniom dla środowiska przy przepływie towarów przez granice Unii Europejskiej.

Oddziały celne zaangażowane w realizację odpowiednich obowiązków prawnych dotyczących przepływu towarów realizują je we współpracy z wyspecjalizowanymi partnerami. W przypadku produktów rybołówstwa współdziałają m.in. z Okręgowymi Inspektoratami Rybołówstwa podległym Ministerstwu Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

W wyniku właśnie takiej współpracy CUDO-Oddział Celny „Nabrzeże Łasztownia” w Szczecinie otrzymał z Ministerstwa informację o sfałszowanym i nieważnym świadectwie połowowym dotyczącym towaru składowanego w jednej z chłodni umiejscowionych w szczecińskim porcie.

Jednym z zadań funkcjonariuszy oddziału celnego jest niedopuszczenie do sytuacji, aby jakakolwiek procedura celna dotycząca produktów rybołówstwa odbyła się bez prawidłowo sporządzonego, zatwierdzonego i odnoszącego się do zgłaszanych towarów świadectwa połowowego. Dlatego też zatrzymano ponad 21 ton mrożonych filetów z mintaja celem wystąpienia do sądu o orzeczenie przepadku przedmiotowego towaru na rzecz Skarbu Państwa.

Sprawę prowadzi Dział Postępowania Celnego Zachodniopomorskiego UCS w Szczecinie.

Ponadto informujemy, że:

"Zakwestionowana partia filetów jest przechowywana na terenie jednej ze szczecińskich chłodni. Chłodnia nie jest stroną postępowania, a jedynie zabezpiecza na zlecenie Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie zatrzymany towar."

 

 

Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe