Memoriał Oldbojów ,,Zasłużeni dla Polonii” już za nami

  • 26.06.2019, 22:28
  • Grzegorz Ratajczyk
Memoriał Oldbojów ,,Zasłużeni dla Polonii” już za nami
W sobotę 22 czerwca na Stadionie Miejskim w Płotach zebraliśmy się już po raz osiemnasty, aby uczcić pamięć śp. Tadeusza Kowalczyka czyli można powiedzieć , że jesteśmy pełnoletni i po raz czwarty wspominaliśmy śp. Stefana Medyńskiego. Obaj byli wielkimi pasjonatami futbolu, zapisali się wielkimi zgłoskami w historii płotowskiej piłki nożnej. Przez wiele lat działali społecznie w świecie piłkarskim naszej małej miejscowości, zachęcając zarówno starszych jak i tych młodszych do gry w piłkę. Funkcjonowali w futbolu w innych rolach, bo Pan Stefan był klubowym działaczem, członkiem zarządu i jednym z założycieli drużyny oldbojów, a z kolei Pan Tadeusz to trener i zawodnik oraz Dyrektor SP Nr. 1 w Płotach.

W Turnieju piłkarskim spotkali się zawodnicy w kategorii oldbojów, a więc byli także ci, którzy grali na boisku z Tadeuszem i Stefanem, bądź byli ich podopiecznymi. Oprócz dwóch drużyn gospodarzy Polonii Płoty, zagrały także: Ikar Krosino, Radowia Radowo Małe, Sparta Gryfice i Pomorzanin Nowogard.
Po oficjalnym otwarciu Turnieju przez brata Tadeusza, Mirosława Kowalczyka i syna Stefana, Piotra Medyńskiego, kapitanowie płotowskich oldbojów Janusz Przybysławski i Krzysztof Liszniański wręczyli okolicznościowe wiązanki kwiatów dla małżonki śp. Stefana i bratowej śp. Tadeusza. W trakcje otwarcia głos zabrał również Burmistrz Płot Radosław Mackiewicz, który otrzymał podziękowanie od Zarządu klubu za dotychczasowe wsparcie.

W Memoriale grano systemem "każdy z każdym". To, że był to ciekawy turniej świadczy fakt, że żadnemu z zespołów nie udało się wywalczyć kompletu punktów. Już pierwsze spotkanie pokazało, że spora grupa oldbojów dobrze poznała piłkarskie rzemiosło. Gospodarze z Płot zremisowali z silnym Ikarem Krosino.

To bardzo piękne, że nasi wspólni choć nie żyjący już koledzy mają jeszcze takie grono przyjaciół, którzy nie tylko grają na boisku ale i wspólnie przy grillu potrafią wspominać czasy, w którym im przyszło grać w piłkę czy działać w płotowskim  sporcie.

W tegorocznej edycji turnieju zwyciężył zespół Radowi Radowo Małe , który wyprzedził Polonię Płoty, Ikara Krosino i Spartę Gryfice. Najlepszym piłkarzem turnieju wybrano Jacka Lewczaka z Ikara. Najlepszym bramkarzem okrzyknięto Mateusza Bojanowicza z Radowi a królem strzelców został Tomasz Kmieć z Radowi.

Natomiast drużyna Oldboje +50 Polonii rozegrali partnerski mecz z Pomorzaninem Nowogard, który zakończył się (2:7). Zwycięska drużyna gości oraz gospodarze otrzymali pamiątkowe trofea. Najlepszym piłkarzem meczu wybrano Henryka Grygiela z Polonii. Najlepszym bramkarzem okrzyknięto Jana Szczęsnego a królem strzelców został Bronek Rokicki, obaj z Pomorzanina.

Zawody zakończyło spotkanie i wspólny grill. Była więc znakomita okazja, aby powspominać piłkarskie mecze z minionych lat i dawno niewidzianych kolegów z boiska.
Co prawda w takich Turniejach najważniejszy jest udział i idea, ale słowa podziękowania dla wszystkich piłkarzy, którzy rywalizowali w Memoriale Oldbojów ,,Zasłużonych dla Polonii” .

Dziękujemy również wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego Memoriału.

 

 

Foto:str

Grzegorz Ratajczyk

Zdjęcia (46)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe