Chciałbyś pozyskiwać więcej klientów za pośrednictwem internetu? Możesz zwiększyć zyski o kilkadziesiąt procent!

  • 12.06.2019, 23:50
  • Materiał Partnera
Chciałbyś pozyskiwać więcej klientów za pośrednictwem internetu? Możesz zwiększyć zyski o kilkadziesiąt procent!
Rozwój każdego przedsiębiorstwa, właściwie we wszystkich branżach i gałęziach gospodarki, potrzebuje inwestycji. Środki na kolejne projekty mogą zagwarantować wyłącznie rosnące przychody. Jak pokazują doświadczenia kolejnych firm: bardzo dobrym, na dodatek praktycznie niewyczerpanym źródłem zysków może być internet. A konkretniej rzecz biorąc – konsumenci, którzy w sieci coraz częściej robią zakupy lub poszukują użytecznych informacji. Firmy, które zaspokajają obie te potrzeby internautów, notują zyski większe nawet o 70%.

Grono potencjalnych odbiorców poszerzysz tylko wtedy, kiedy ściągniesz na swoją stronę wielu użytkowników

 

Wielu prowadzących własny biznes chciałoby osiągnąć tak spektakularne wyniki. Czy istnieje uniwersalna recepta na sukces firmy w internecie? Nie – są za to sprawdzone sposoby oraz strategie, które po odpowiednim dopasowaniu do indywidualnych potrzeb i możliwości, znacząco zwiększają prawdopodobieństwo pozyskiwania nowych klientów. Specjaliści z kreatywnej agencji marketingu IN za jedną z tych podstawowych metod uważają pozycjonowanie stron www. Polskiej wersji wyszukiwarki Google używa ponad 25 milionów osób miesięcznie – są oni liczną grupą potencjalnych klientów.

 

Zarazem ok. 92% ruchu pochodzącego z serwisu zbierają te witryny, które znajdują się na pierwszych miejscach wyników. Dlatego w dobrze rozumianym interesie firmy leży to, aby jej strona internetowa spełniała współczesne standardy. Tylko takie strony – dobrze zoptymalizowane pod aktualne wytyczne Google'a, zamieszczające wartościowy content i użyteczne dla poszukujących produktów lub wiadomości użytkowników – mogą liczyć na umieszczenie w czołowej piątce. Godną uwagi alternatywą dla pozycjonowania są linki sponsorowane. Trzeba jednak pamiętać, że system reklam Google Ads funkcjonuje na zasadach specyficznej aukcji. Tylko bieżące monitorowanie danych oraz korygowanie parametrów kampanii, gwarantuje opłacalność całego przedsięwzięcia.

 

Poprzez pozycjonowanie radykalnie poprawisz swoje szanse na pozyskanie nowych klientów

 

Przedstawiciele agencji IN zwracają uwagę na jeszcze jeden aspekt, związany z zajmowaniem eksponowanych miejsc w rankingach Google. Mowa o postrzeganiu poszczególnych przedsiębiorstw i instytucji przez społeczność internetową. Okazuje się, że użytkownicy mają ogromne zaufanie do wyszukiwarki, a także prezentowanych przez nią „odpowiedzi” na wpisywane zapytania. Badania opinii prowadzą do wniosku, iż pozycja w Google'u wpływa na opinie o firmie. Tym lepszą, im wyżej znajduje się jej strona. A jak wiadomo, wizerunek marki oraz skojarzenia, jakie wywołuje ona u odbiorców, mają niebagatelny wpływ na postanowienia konsumentów. Marketing polega na tym, żeby ich do siebie skutecznie przekonać. Dobra reputacja w internecie, wynikająca z doskonałej widoczności w wyszukiwarce, wykazuje tutaj wysoką efektywność.

Materiał Partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe