"Herbert" na III Wojewódzkiej Konferencji Klas Mundurowych!

  • 07.06.2019, 22:26
  • ZSP im Herberta
"Herbert" na  III Wojewódzkiej Konferencji Klas Mundurowych!
Uczniowie klasy wojskowej ZSP im. Z. Herberta w Trzebiatowie uczestniczyli w III Wojewódzkiej Konferencji Klas Mundurowych Województwa Zachodniopomorskiego. Organizatorem przedsięwzięcia był Urząd Marszałkowski naszego województwa.

Celem konferencji było :

  • integracja uczniów klas mundurowych naszego województwa
  • wymiana doświadczeń w zakresie powodzenia klas mundurowych,
  • utrzymania i wypracowania płaszczyzn współpracy oraz jej rozszerzenie.

Podczas konferencji uczniowie zostali zapoznani z historią walk o przełamanie Wału Pomorskiego, a tym samym przybliżyło trud i wysiłek Żołnierza Polskiego podczas II wojny światowej na froncie wschodnim.

Konferencja realizowana była w oparciu o miejscowości Mirosławiec i Wałcz, gdzie uczniowie zapoznali się z historią oręża polskiego w muzeum w Mirosławcu oraz z rozbudową fortyfikacji i sposobem jej przełamania w rejonie tzw. Grupy Warownej Cegielnia w Wałczu.

Chociaż pogoda nie rozpieszczała uczestników konferencji (było zimno i padał deszcz) wszyscy uczestnicy z zainteresowaniem realizowany program przygotowany przez organizatorów. Oczywiście nie obyło się bez poczęstunku – smacznej żołnierskiej grochówki.

Na zakończenie delegacja naszej szkoły wraz z organizatorami złożyła wiązankę kwiatów i zapaliła symboliczny znicz przed obeliskiem na cmentarzu wojennym w Wałczu, gdzie pochowani są polegli żołnierze w walce przełamanie Wału Pomorskiego.

ZSP im Herberta

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe