Finał akcji "Okulary dla Afryki" w „Herbercie”!

  • 07.06.2019, 21:30
  • ZSP im Herberta
Finał akcji "Okulary dla Afryki" w „Herbercie”!
Zakończono akcję zbierania okularów korekcyjnych dla pacjentów szpitala w Kenii prowadzoną przez ZSP im. Z. Herberta w Trzebiatowie. Jej koordynatorem była prof. Jolanta Mruk. To już czwarta edycja tej charytatywnej inicjatywy, której tradycja sięga roku 2004.

Tegorocznym jej inicjatorem był lekarz prof. Jerzy Seńko z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego oraz księża misjonarze. Wspierał ją Zachodniopomorski Kurator Oświaty Magdalena Zarębska-Kulesza. Patronowali medialnie TVP i Radio Szczecin. We współpracy z trzebiatowskimi szkołami podstawowymi zebrano 216 par okularów, a dokładnie:
- "Herbert" - 109 sztuk,
- SP Nr 1 - 61 sztuk,
- SP Nr 2 - 46 sztuk.
Dziękujemy nauczycielom i uczniom wszystkich szkół oraz mieszkańcom Trzebiatowa, którzy licznie wsparli akcję, za zaangażowanie, dar serca i otrzymaną szansę na odzyskanie wzroku przez osoby niedowidzące.

ZSP im Herberta

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe