Karawana Kultury w Najlepszym Dniu Dziecka Na Wyspach

  • 05.06.2019, 22:18
  • Fundacja Benefis
Karawana Kultury w Najlepszym Dniu Dziecka Na Wyspach Zespół JRTS z Berlina
Podczas Dnia Dziecka w ramach programu artystycznego na scenie amfiteatru w Międzyzdrojach można było zobaczyć występy młodych wokalistów i tancerzy – uczestników XV Międzynarodowego konkursu-festiwalu „Karawana Kultury”, edycja „Baltic Music Race”.

W tym roku byli to soliści i grupy wokalne i taneczne z Łotwy (Jaunolaine, Ryga), Niemiec (Berlin), Białorusi (Mścisław, Baranowicze) i Polski (Wicko, Międzyzdroje). Ogółem udział w tej edycji „Karawany Kultury” więło około 200 dzieci zza granicy i Polski.

Grupy wokalne prezentowały piosenki dziecięce i estradowe. Wysłuchaliśmy piosenek o nutkach, czarodziejach, kotach i Czerwonym Kapturku. Z tych piosenek dowiedziełiśmy się, co się dzieje „Kiedy nie śpią sny” i co jest „Najtrudniejsze” dla dzieci.

Najmłodsza uczestniczka tej edycji miała zaledwie 3 lata, jednak już w tym wieku świetnie radziła sobie z piosenką i mikrofonem, zdobywszy dyplom laureata II stopnia w swojej kategorii wiekowej (Viktoria Terner z Berlina, Kinder Lernzentrum „EviRick; Kierownik artystyczny - Viktoryia Hutsiy, Natalia Braun).

Zespoły w różnym wieku pokazały tańce dziecięce i ludowe, taniec folkowy i taniec estradowy, taniec nowoczesny z elementami akrobatyki. Tytuły tych tanców jak ulał pasowały do Dnia Dziecka: Kukułeczka, Juleczka, Polka Dziewczęca, Uśmiechnij się, Tańcz, Myszki, Młyn.

Obrady Jury były bardzo gorące, jednak decyzja w końcu zapadła – Grand Prix pojechał do Łotwy z zespołem PIENENĪTE (pl. MŁECZKI, Centrum Kultury Jaunolaine; Kierownik artystyczny - SVETLANA ĻITVINOVA, AIJA FREIMANE). Nagrodę Główną zespołowi wręczyła Zastępca Burmistrza Międzyzdrojów p.Beata Kiryluk. Gratulujemy zwycięzcom!

Oprócz występów podczas Dnia Dziecka młodzi artyści zwiedzili Międzyzdroje, Bałtycki Park Miniatur oraz wzięli udział w Poranku Tanecznym z Jarosławem Tarnowskim.

 

Karawana Kultury to projekt wymiany kulturowej zapoczątkowany w Wolinie 15 lat temu przez Stowarzyszenie Rodu Rodziewiczów oraz Ośrodek Kultury Gminy Wolin. Są to konkursy i festiwale artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Imprezy odbywają się w ciągu roku szkolnego oraz podczas ferii i wakacji. W tym roku świętujemy Jubileusz – 15-lecie „Karawany Kultury.

Dzięki stałemu wieloletniemu wsparciu przez władze lokalne oraz partnerstwo domów kultury i innych instytucji w ramach Karawany Kultury województwo zachodniopomorskie odwiedziło już blisko 6000 uczestników zza granicy. W poprzednich edycjach witaliśmy gości z różnych zakątków Świata, zorganizowano ponad 85 festiwali.

 

22 czerwca w Gryficach odbędzie się kolejna edycja „Karawany Kultury - Artistic Summer”.

 

Foto Robert Tomasz Zięba

Fundacja Benefis

Zdjęcia (8)

Białoruś - Fantazja
Grand prix z p. Burmistrz
p. Burmistrz
Polka - Białoruś
Poranek Taneczny z Tarnowskim
Viktoria najmłodsza uczestniczka
Werasok
Zespół z Rygi

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe