Dużo atrakcji dla dzieci: Dzień lasu

  • 05.06.2019, 21:53
  • Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie
Dużo atrakcji dla dzieci:  Dzień lasu
Nadleśnictwo w Kliniskach (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie) zorganizowała dla dzieci ze szkół w Goleniowie, Stargardzie i Szczecinie Święto Lasu. Leśnicy opowiadali o o sowach, jak zachować się w trakcie pożaru w lesie i jak chronić las przed ogniem. Szkoła Podstawowa nr 1 ze Stargardu przyjeżdża do Nadleśnictwa w Kliniskach już 20 lat.

- Nadleśnictwo w Kliniskach to jedno z większych nadleśnictw w Polsce. Województwo Zachodniopomorskie należy do najbardziej zalesionych - mówi dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie Andrzej Szelążek.

- Przez kompleks przepływa Ina, która pięknie meandruje tereny przyległe do rzeki. To łąki, częściowo nawet storczykowe - zachwala krajobraz Piotr Kmet, nadleśniczy Nadleśnictwa w Kliniskach.

W lasach w Kliniskach warto zatrzymać się po drodze nad morze. Tu działa ośrodek edukacji leśnej i jest duży leśny plac zabaw.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe