"Postapokalipsa według Tomasza" w „BRAMIE”

  • 04.06.2019, 22:37
  • GDK
"Postapokalipsa według Tomasza" w „BRAMIE”
Gryficki Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa cyfrowego autorstwa Tomasza Panka pt. "Postapokalipsa według Tomasza". Wernisaż odbędzie się 13 czerwca (czwartek) 2019 r. o godz. 17:00 w Muzeum i Galerii "Brama" w Gryficach. Wystawa czynna - czerwiec/ lipiec 2019 r.

Tomasz Panek, urodzony w 1990 roku w Gryficach, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, aktualnie żyjący i tworzący w Szczecinie.

Rysunek od zawsze sprawiał mu przyjemność, niezależnie od tego czy rysował na kartce z bloku czy na marginesie zeszytu podczas wykładów. Wciąż nie potrafi się zdecydować co do formy wyrazu, dlatego z jednej strony jest autorem dwóch części satyrycznego, ciepło przyjętego „Mało szczegółowego przewodnika po Szczecinie” z drugiej strony zajmuje się malarstwem cyfrowym, co zaowocowało serią "Szczecin 2200" ukazującym miasto w postapokaliptycznym wydaniu. Z trzeciej strony zaś jest autorem komiksu nawiązującego klimatem do noir pt.„Rzeźnik” w ramach wydania „Komiks Szczeciński”, gdzie zilustrował historię Rzeźnika z Niebuszewa.

Podczas wernisażu „Postapokalipsa według Tomasza” zaprezentowane zostaną prace wykonane w technice malarstwa cyfrowego, które przedstawiają znane, istniejące w rzeczywistości lokacje w postapokaliptycznym wydaniu, wedle scenariusza, gdzie w wyniku narastających konfliktów wybucha wojna atomowa. Konsekwencją jest zupełnie nowa rzeczywistość, powstała w wyniku zniszczenia cywilizacji człowieka w formie jaką znamy dziś.

GDK

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe