W samo południe 4 czerwca 1989

  • 04.06.2019, 22:01
  • Muzeum Narodowe Szczecin
W samo południe 4 czerwca 1989
Od 4 do 26 czerwca 2019 roku w Muzeum Narodowym w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy można oglądać pierwodruk słynnego plakatu „W samo południe 4 czerwca 1989” autorstwa Tomasza Sarneckiego.

Plakat był najbardziej rozpoznawalnym materiałem promującym kampanię „drużyny Lecha”, którą opozycja prowadziła przed wyborami wiosną 1989 roku – Gary Cooper jako dobry szeryf walczący o sprawiedliwość, zdawał się gwarantować opozycji zwycięstwo, które faktycznie odniosła. W 1999 r. Victoria & Albert Museum w Londynie uznało dzieło Sarneckiego za jeden ze stu najważniejszych plakatów XX wieku.

Plakat „W samo południe 4 czerwca 1989” można oglądać w Przestrzeni dialogu MNS–CDP (poziom –1) w otoczeniu dwudziestu plakatów wykonanych z okazji 30. rocznicy wyborów czerwcowych przez wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kamieniu Pomorskim.

Muzeum Narodowe Szczecin

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe