Dbam o Zdrowie – finał V edycji konkursu powiatowego

  • 04.06.2019, 21:47
  • PSSE Gryfice
Dbam o Zdrowie – finał V edycji konkursu powiatowego
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryficach już po raz piąty był organizatorem Powiatowego Konkursu Wiedzy pt. „Dbam o zdrowie” który realizowano w ramach ogólnopolskiego programu „Trzymaj Formę”. W konkursie brali udział uczniowie klas V i VI szkół podstawowych z terenu powiatu gryfickiego oraz po raz pierwszy dodatkowo wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rewalu.

Głównym celem konkursu było popularyzowanie wiedzy na temat zdrowego trybu życia oraz kształtowanie prozdrowotnych postaw i zachowań wśród uczniów szkół podstawowych.

Konkurs przebiegał dwuetapowo: I etap szkolny przeprowadzany był przez nauczycieli w szkołach w miesiącu kwietniu i wyłaniał dwóch zwycięzców, którzy reprezentowali swoją placówkę w II etapie – powiatowym, który był jednocześnie etapem finałowym konkursu. Do konkursu zgłosiło się 15 szkół podstawowych oraz Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rewalu. Do etapu szkolnego przystąpiło ogółem 470 uczniów,
w etapie finałowym udział wzięło 34 uczniów.

Nagrody dla laureatów konkursu i uczestników etapu powiatowego zostały zapewnione ze środków samorządowych Starostwa Powiatowego w Gryficach, gmin Gryfice, Płoty, Trzebiatów, Rewal, Brojce, Karnice.

Finał etapu powiatowego odbył się w dniu 29 maja 2019r. w siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział Zamiejscowy
w Gryficach przy ul. Koszarowej 12

 

Laureatami V Powiatowego Konkursu Wiedzy „Dbam o zdrowie” zostali:

 

I   MIEJSCE:  - Martyna Kubacka Prywatna Językowa Szkoła Podstawowa
                            TOP LINK w Gryficach

II  MIEJSCE:  - Jagoda Gabryś   Szkoła Podstawowa w Cerkwicy

                           - Łukasz Siemaszko Szkoła Podstawowa Nr 3 w Gryficach

III MIEJSCE: - Aleksandra Maciejewska Szkoła Podstawowa w Prusinowie  

 

 

Laureatom oraz osobom wyróżnionym serdecznie gratuluję.

PSSE Gryfice

Zdjęcia (8)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe