Bonami.pl - firma przyjazna rodzicom

  • 30.05.2019, 13:42
  • GutPR
Bonami.pl - firma przyjazna rodzicom Ponad 75% pracowników zatrudnionych w Bonami stanowią kobiety. Fot. Bonami.pl
W wielu przypadkach macierzyństwo wiąże się z rezygnacją z kariery zawodowej na szereg miesięcy oraz wątpliwościami odnośnie tego, czy młodej mamie uda się wrócić do pracy i połączyć nową rolę z obowiązkami zawodowymi. Firma Bonami rozwiewa wszelkie wątpliwości i otwiera drzwi przed wszystkimi kobietami, których przerwa zawodowa związana była z macierzyństwem.

Bonami.pl to sklep internetowy, którego misją jest wnoszenie piękna do naszych domów. W jego ofercie możemy codziennie znaleźć nowe meble, akcesoria i designerskie dodatki do domu z całego świata. Klienci mogą wybierać spośród takich marek jak Karup, Timpana, Gazzda, Villa d’Este, xDesign, Sass&Belle, Max Winzer Woodman czy Rex London. Każdego dnia produkty te są pieczołowicie wybierane przez pracowników firmy. Zdecydowana większość z nich to kobiety, które łączy miłość do piękna i designu.

 

Siła kobiet

Bonami zatrudnia 167 osób, z czego 128 stanowią kobiety. Profil firmy oferującej dodatki do domów zdecydowanie wpływa na to, że wśród zatrudnionych znajdziemy o wiele więcej przedstawicielek płci pięknej. Jak mówi Marta Ganczarek, Team Leader działu Customer Care - Bonami jest pełne dziewczyn! Chodzi o estetykę, design i to, czym zajmujemy się na co dzień. Dziewczyny po prostu widzą kolory, nawet takie jak liliowy czy waniliowy. Kobiety czują DNA firmy, prowadzą kreatywne kampanie i rzetelną obsługę klienta. Oczywiście, zatrudniamy też mężczyzn - i żeby być uczciwym, musimy powiedzieć, że są wspaniali!

Tak duża firma, której ponad 75% zatrudnionych stanowią kobiety, musi zapewniać im komfortowe warunki pracy i odpowiadać na potrzeby uwarunkowane płcią. Bonami jest otwarte i chętnie wspiera rozwój nie tylko zawodowy, ale i prywatny zatrudnionych kobiet. Na chwilę obecną szeregi firmy wspiera 10 matek. Dodatkowo, aż 17 kobiet przebywa aktualnie na urlopie macierzyńskim.

 

Dla kobiet w ciąży i mam

Kobiety stanowią nieocenioną wartość dla każdej firmy. Znacznym udogodnieniem dla pracujących w Bonami rodziców jest możliwość pracy zdalnej. Ten przywilej dotyczy wszystkich pracowników, których stanowisko nie wymaga codziennej obecności w biurze, zarówno tych etatowych, jak i współpracujących w mniejszym wymiarze godzin.

- Po 2 latach pracy w Bonami urodził mi się synek. Pracowałam do ostatniego etapu ciąży, korzystając z udogodnień takich jak piłka do siedzenia, specjalne podnóżki czy świeże owoce w ramach przekąsek. Po kilku miesiącach na urlopie macierzyńskim nauczyliśmy się z synkiem wspólnej rutyny. Zechciałam efektywniej wykorzystywać wolny czas, jaki zostaje mi wieczorem, gdy mały pójdzie spać. Umówiliśmy się z Bonami na kilka godzin tygodniowo. Mogę pracować wieczorami, w kapciach i szlafroku. Nie muszę wysyłać synka do żłobka, a jednocześnie cieszę się, że urlop macierzyński nie będzie martwym okresem w moim życiu zawodowym. - mówi Joanna Makul, Marketing Performance Specialist w firmie Bonami.

Coraz częściej mamy i tatusiowie zatrudnieni w Bonami pojawiają się w biurze wraz ze swoimi pociechami zarażając je już od najmłodszych lat miłością do piękna. Chęć stworzenia komfortowych warunków dla rodziców oraz ich dzieci sprawiła, że już niebawem w biurze Bonami pojawi się specjalny kącik, w którym najmłodsi będą mogli się pobawić lub odpocząć. 

 

Mama na rynku pracy

Kobiety, które wracają do pracy po urlopie macierzyńskim wiedzą, że powrót ten może nie należeć do najłatwiejszych. Wiele przedstawicielek płci pięknej obawia się powrotu do pracy po urlopie macierzyńskim. Ich wątpliwości związane są głównie z tym, czy powrót na ścieżkę kariery zawodowej pozwoli im spełnić się jako matki. W jeszcze trudniejszej sytuacji są kobiety, które po urodzeniu dziecka chcą lub muszą znaleźć nową pracę.  Firma Bonami zadbała o to, żeby nie tylko przerwa związana z ciążą i wychowaniem dziecka, ale i powrót do pracy były jak najłatwiejsze.

- O pracę w Bonami ubiegałam się zaraz po urlopie rodzicielskim, mając świadomość, że rynek pracy nie jest zbyt łaskawy dla matek małych dzieci. W dodatku starałam się o pozycję pełnoetatową, a jako mama dwulatka nie wyobrażałam sobie spędzania w pracy więcej niż 6 godzin dziennie. Na szczęście Bonami przyjemnie mnie zaskoczyło. Nie tylko dołączyłam do teamu, ale dodatkowo pozycję dostosowano do moich możliwości czasowych. A kiedy moje stanowisko zaczęło się zmieniać i przybyło mi więcej obowiązków, po prostu zatrudniono osobę, która uzupełnia mój etat. Nota bene również jest to mama.- mówi Marta Kmošenová, Marketing Specialist PL w firmie Bonami.

Polityka prokobieca i prorodzinna w przypadku Bonami nie jest przypadkowa. Wartości firmy to odpowiedzialność, życzliwość i otwartość. Jeśli firma inwestuje w rozwój zawodowy i pomaga w zagwarantowaniu spokoju i bezpieczeństwa w życiu prywatnym, które często związane jest z zakładaniem rodziny, nieoceniony jest zwrot w postaci wartościowego pracownika zaangażowanego w życie firmy.

 

www.bonami.pl

https://www.facebook.com/BonamiPL

 

 

Bonami.pl to sklep internetowy umożliwiający zakupy pięknych mebli, designerskich dodatków do mieszkania i oryginalnych artykułów codziennego użytku w domowym zaciszu. Codziennie aktualizowana oferta, prezentująca kolekcje i trendy z całego świata, znajduje się zarówno na www.bonami.pl, jak i profilu Facebook Bonami.pl.

 

GutPR

Zdjęcia (12)

Pracownice Bonami często przychodzą do pracy ze swoimi pociechami, dlatego już niebawem w firmie powstanie specjalne miejsce dla dzieci. Fot. Bonami.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe