Jest przetarg na budowę obwodnicy Gryfic

  • 26.05.2019, 13:14
  • str
Jest przetarg na budowę obwodnicy Gryfic
„Gryfice stają się fajnym miejscem do życia” - tak skomentował informację o ogłoszeniu przetargu na budowę obwodnicy Gryfic radny Sejmiku Zachodniopomorskiego Artur Łącki.

W poniedziałek 20 maja na konferencji prasowej w siedzibie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gryficach o ogłoszeniu przetargu poinformował wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa oraz dyrektor ZZDW Michał Żuber. Wśród gości spotkania byli także radni województwa Artur Łącki i Zygmunt Dziewguć oraz gryficcy samorządowcy.

Oczekiwana od dawna obwodnica odciąży miasto z uciążliwego ruchu i poprawi komunikację w całej okolicy, właśnie ZZDW ogłosiło przetarg na budowę północnej obwodnicy Gryfic. W pierwszym etapie połączy drogi wojewódzkie nr 110, 109 i 105.

W 2014 roku ZZDW przeprowadził badania rozkładu ruchu w tym mieście. Przyniosły one dwa ważne wnioski – po pierwsze miasto jest obciążone głównie ruchem lokalnym, po drugie – najsłabszym punktem układu komunikacyjnego jest jedyna przeprawa mostowa przez Regę, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 105. Planowana obwodnica o długości około 4,5 km ma przede wszystkim rozwiązać ten drugi problem. Obok budowy nowego mostu przez Regę, drugim dużym obiektem inżynierskim na tej trasie będzie nowy wiadukt kolejowy nad linią kolejową nr 402 Koszalin-Goleniów a na skrzyżowaniach z drogami wojewódzkimi nr 110 i 109 powstaną ronda.

Orientacyjny początek obwodnicy przewidziano na ul. Niechorskiej (DW nr 110) w obrębie Rzęskowa, jej koniec na ulicy Piastów (DW nr 105) w obrębie Stawna - Sokołowa. Nowa droga będzie mieć 7-metrową szerokości jezdni i będzie zaliczana do dróg klasy G (głównych).

Rozpoczęcie prac przy gryfickiej obwodnicy daje szansę, że zakończą się wieloletnie dywagacje odnośnie przebiegu obwodnicy oraz o tym kto najbardziej na tym skorzysta i dlaczego. Ważne, że wreszcie udało się doprowadzić do inwestycji która już 7 lat temu mogła zostać z powodzeniem wykonana – własnie gdyby nie wspomniane dywagacje.

str

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe