Kolejne sukcesy gryfickich strzelców

  • 29.05.2019, 12:22
  • Dariusz Drewa
Kolejne sukcesy gryfickich strzelców
W sobotę 18. maja kadra MKS LOK Baszta Gryfice wystartowała w zawodach strzeleckich II Rundy Pucharu Polski w Bydgoszczy i… nie mamy się czego wstydzić.

W kategorii juniorzy Mikołaj Drewa zajął 14 miejsce w konkurencji karabin pneumatyczny 60 z wynikiem 593.6 pkt.

W konkurencji karabin dowolny 60 leżąc zajął 12 miejsce z wynikiem 603.2 pkt.

W kategorii seniorów Dariusz Drewa  w konkurencji karabin dowolny 60 leżąc zajął 20 miejsce z wynikiem 597.2.

Warto podkreślić, że są to lepsze wyniki w stosunku do pierwszej rundy Pucharu Polski i cały czas „idą one w górę”. W gryfickim klubie startują głównie młodzicy - zawodnicy w wieku 14 i 15 i 16 lat, swoją przygodę ze strzelectwem sportowym rozpoczęli stosunkowo niedawno i osiągane wyniki wskazują, że mają naprawdę wielki potencjał w tym Julia Stolarek, Dominik Lebiedź i Klaudia Bogusz.

Sam potencjał i talent zawodników niestety, nie wystarczą. Aby dobrze się przygotować do prestiżowych zawodów – oprócz talentu i ciężkiej pracy potrzebny jest też dobry sprzęt i wyposażenie. Władze klubu zabiegają o fundusze potrzebne m.in. na zakup brakujących elementów ubioru strzeleckiego niezbędnego do startu w konkurencjach odpowiadającym ich kategoriom wiekowym zawodników.

Kolejne sukcesy w zawodach to doskonała  promocja strzelectwa sportowego w naszym regionie, zachęta dla młodzieży do aktywności sportowej a także doskonała promocja naszego regionu.

Dariusz Drewa

Zdjęcia (8)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe