NEWSLETTER

  • 28.05.2019, 07:54 (aktualizacja 28.05.2019, 08:00)
  • Paweł Drąg
NEWSLETTER
POGOŃ SZCZECIN

– Na początku sądziłem, że śniadania będą przedsięwzięciem wyłącznie prestiżowym, a nie biznesowym. Jak się jednak okazało, budując relacje nie tylko w Szczecinie, ale i na ogólnopolskich spotkaniach Klubu Biznesu, można wiele zyskać. W tym momencie nawiązałem już współpracę z klubowiczami z Wrocławia, Legnicy, Lubina oraz Poznania. Już odzywały się do mnie osoby z nowo powstającego klubu w Łodzi. Bardzo ułatwia to kontakt i dzięki tej idei naturalnie przeskakujemy kilka szczebelków tradycyjnej relacji. Jako firma wchodzimy na serie gabinetów kosmetycznych i pierogarni, które będziemy realizować, a także wykańczamy dwa osiedla w Szczecinie. To nie są projekty zawiązane stricte przez członków Klubu Biznesu, natomiast udało się ograniczyć koszty m.in. dzięki nim. Szykujemy też pewną bombę, z wartością transakcji, która powinna przekroczyć milion złotych – opowiadał Tomasz Karbowniczek z PZM „Painter”.

 

https://biznes.pogonszczecin.pl/prestiz-i-biznes-na-sniadaniu/

 

Agata Nakoneczna i Krystian Król pracują w firmie Drobimex, która jest jednym z partnerów Pogoni Szczecin. Przy okazji ostatniego śniadania biznesowego porozmawialiśmy o ich planach na przyszłość, oczekiwaniach względem spotkań networkingowych, a także specyfice szczecińskiego rynku.

 

Z jakimi nadziejami zjawiliście się na śniadaniu biznesowym?

Chcielibyśmy lepiej poznać szczeciński rynek i firmy, z którymi można nawiązać kontakty biznesowe i tym samym udanie współtworzyć wszelkie kooperacje. Jednocześnie naszym celem jest ukazanie Drobimexu z jak najlepszej strony, ponieważ wśród produktów spożywanych na śniadaniu są też nasze wędliny. Nie ukrywamy, że bardzo istotna jest także ewentualność współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami. Chcemy kreować możliwości w Szczecinie, lecz jesteśmy otwarci na inne rynki i stale się rozwijać. Śniadanie Biznesowe Pogoni Szczecin Business Club na pewno nam w tym pomoże.

 

https://biznes.pogonszczecin.pl/chcemy-kreowac-mozliwosci-w-szczecinie/

 

XI Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach zakończył się w ubiegłym tygodniu. Z perspektywy osób śledzących powiązania biznesu ze sportem to wydarzenie było bardzo istotne, ponieważ odbyła się tam sesja „Sport – biznes i sukces”, traktująca m.in. o pozyskiwaniu inwestorów, sporcie jako inwestycji, a także efektywnej komercjalizacji.

 

Na panelu dyskusyjnym rozmawiali m.in. prezes Sport Management Polska Grzegorz Kita, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jan Widera oraz wiceprezes Zarządu Grupy LOTOS Jarosław Wittstock.

 

https://biznes.pogonszczecin.pl/sport-biznes-i-sukces/

 

Bez wątpienia każdy pracodawca ma prawo do kontroli swoich pracowników w kwestii ich stanu trzeźwości w miejscu pełnienia obowiązków. Od 4 maja tego roku sporo się jednak zmieniło w akceptowalnej formie tejże inspekcji.

 

Weryfikacja może nastąpić poprzez badanie alkomatem, ale istotne jest to, aby pracownik wyraził na to zgodę. W przypadku odmowy, badanie powinni wykonać funkcjonariusze policji, wezwani do zakładu pracy.

 

https://biznes.pogonszczecin.pl/czy-mozesz-kontrolowac-swojego-pracownika/

Paweł Drąg

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe