VI Gryfickie Forum Społeczno- Gospodarcze: Edukacja dla przyszłości Edukacja osób dorosłych w modelu uczenia się przez całe życie

  • 17.05.2019, 22:18
  • ZSB Gryfice
zpsb_forum_spol-gosp.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W dniach 14. i 15. maja 2019 roku na Wydziale Ekonomii i Pedagogiki Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu odbyła się kolejna edycja Gryfickiego Forum Społeczno - Gospodarczego. W tym roku wydarzenie miało charakter wyjątkowy, gdyż zaplanowane zostało na 2 dni. W pierwszym dniu odbyła się konferencja w tradycyjnej odsłonie cyklu Gryfickiego Forum. Tematem przewodnim była Edukacja osób dorosłych w modelu uczenia się przez całe życie.

W VI Gryfickim Forum Społeczno- Gospodarczym, które zostało zainicjowane w 2014 roku, przez Władze Wydziału Ekonomii i Pedagogiki w Gryficach, uczestniczyli samorządowcy, eksperci z dziedziny związanej z edukacją osób dorosłych, doradcy zawodowi, naukowcy oraz przedstawiciele organizacji, którym bliskie są sprawy Regionu Gryfickiego.

W trakcie konferencji miały miejsce wystąpienia ekspertów, poświęcone wyzwaniom współczesnego rynku pracy, podnoszeniu atrakcyjności zawodowej pracowników oraz narzędziom, służącym lepszemu dopasowaniu popytu i podaży pracy. W tym kontekście szczególną uwagę poświęcono Zintegrowanemu Systemowi Kwalifikacji. Wśród prelegentów byli przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie, HR Business Partner w Grupie CSV Sp. z o.o., Instytutu Badań Edukacyjnych w Warszawie oraz Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie.

Po wystąpieniach ekspertów odbyła się dyskusja nad założeniami modelu kształcenia zawodowego typu LLL dla Regionu Gryfickiego.  

W drugim dniu Gryfickiego Forum Społeczno- Gospodarczego odbył się warsztat p.t. „Zintegrowany System Kwalifikacji – narzędzie pracy doradcy zawodowego”, który prowadzili eksperci z Instytutu Badań Edukacyjnych w Warszawie. Podczas spotkania przedstawiono najważniejsze założenia Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji i korzyści jakie dzięki jego istnieniu płyną zarówno dla rynku pracy, jak i rynku edukacyjnego.

Tegoroczne Forum stanowiło podsumowanie projektu „Spoina- szkoła wyższa integratorem kształcenia zawodowego w modelu LLL”, realizowanego przez Zachodniopomorską Szkołę Biznesu w Szczecinie, na Wydziale Ekonomii i Pedagogiki w Gryficach. (Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014- 2020. Umowa nr: RPZP.08.06.00-32-K039/17-00).

Więcej informacji o Forum można znaleźć na stronie www.zpsb.pl/gryfice oraz  www.ced.org.pl/forum

ZSB Gryfice

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe