„# BIBLIOTEKA” w MBP - podsumowanie

  • 17.05.2019, 21:57
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Nowogardzie
 „# BIBLIOTEKA” w MBP - podsumowanie
W ramach tegorocznego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „# BIBLIOTEKA” w MBP oraz wszystkich Filiach odbyła się promocja czytelnictwa i książki. Inauguracją Tygodnia Bibliotek corocznie jest Dzień Bibliotekarza – tego dnia, jak co roku mieliśmy zaszczyt gościć burmistrza Nowogardu Roberta Czaplę. Odbyło się również uroczyste wręczenie nagród najlepszym czytelnikom 2018 roku. Po spotkaniach inauguracyjnych odbyły się intensywne działania przygotowane przez bibliotekarzy w ramach T.B. 2019.

W Dziale Dla Dzieci i Młodzieży zorganizowaliśmy różnorodne warsztaty i zajęcia z książką:

- lekcje biblioteczne pt. „Być tolerancyjnym – czy to jest trudne?” w których uczestniczyło blisko 80 uczniów klas: II a, II b, IV a i VI b  SP 2.

- zabawa i nauka w magicznym świecie KOLORÓW „Super palce – czyli zabawa w odciskanie” w oparciu o książkę Herve Tullet Pt. „KOLORY”. W warsztatach aktywnie uczestniczyło około 80 dzieci z Przedszkola Integracyjnego Fantazja, Akademii Malucha oraz Przedszkola nr 1.

- „Magiczne spotkanie w bibliotece z Harrym Potterem” czytanie fragmentów książek J. K. Rowling dla ponad 70 uczestników kl VI b SP 3. kl IV a SP 1 oraz kl III a Gim. Nr 1

- zapisy nowych czytelników do biblioteki oraz warsztaty techniczne „Nie zaginaj rogów”

- warsztaty „Moje ręce czynią cuda – zabawa w robienie SLIME” - świetna i kreatywna zabawa z ponad 20 osobową grupą dzieci.

– spektakl teatralny pt. „Czas czarodziej” w wykonaniu aktorów z Teatru GWITAJCIE. Przedstawienie obejrzało blisko 100 uczestników z Zielonego Przedszkola oraz uczestnicy cyklicznych zajęć dla najmłodszych Poranek Malucha.

– zajęcia czytelnicze w oparciu o książkę Brendana Wenzla „A każdy widział kota”, łącznie w głośnym czytaniu wzięło udział 50 przedszkolaków gr. Koniczynki oraz Skrzaty.

–  rajd rowerowy w ramach ogólnopolskiej akcji „ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ”. Bibliotekarze oraz uczniowie SP 2 objechali trasę dookoła Jeziora Nowogardzkiego.

 

            W Dziale Dla Dorosłych odbyły się:

- spotkanie literackie z Bogusławem Janiczakiem, które poprowadziła Krystyna Wajda

- spotkanie kulturowo oświatowe poprowadzone przez Starszego Wychowawcę por. Krzysztofa Gołębiewskiego funkcjonariusza Zakładu Karnego w Nowogardzie Oddziału Zewnętrznego w Płotach, penitencjariusz zaprezentował zgromadzonym gościom kilkanaście własnych kompozycji muzycznych

- prezentacja zdjęć „Historia biblioteki i jej pracowników na fotografiach autorstwa Franciszka Karolewskiego”

- wystawa obrazów Jadwigi Mazan – artystki z Łobza

- teatr przy stoliku w sztuce "Kim pani jest" autorstwa Andrzeja Niedoby swój kunszt aktorski zaprezentowały aktorki Teatru Współczesnego w Szczecinie - Pani Ewa Sobiech i Pani Ewa Sobczak

- pokaz malarski Mariusza Mączki

- prelekcja Cecylii Judek „Stanisław Ignacy Witkiewicz – wszechstronna osobowość i twórcza” w której udział wzięli uczniowie I LO i SP 1

- rozdanie nagród laureatom konkursu „Ulubiona książka Twojego dzieciństwa?”

- spotkanie z cyklu „Ocalić od zapomnienia”. Omawianą postacią była nowogardzka nauczycielka i aktywistka Halina Ochman.

 

 

            Filie biblioteczne zaproponowały swoim czytelnikom:

- lekcje biblioteczne o tolerancji na podstawie książki „Ludzie” oraz „Wszyscy ludzie rodzą się wolni”

- głośne czytanie dzieciom

- zajęcia plastyczne

- „Podróże po kulturze z Nelą”

- pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych SP Strzelewo

- konkurs plastyczny na exlibris Filii Strzelewo

- zajęcia literacko plastyczne „Kim był Vincent van Gogh, a kim Leonardo Da Vinci”

 

      Ponadto 9 maja w Książnicy Pomorskiej odbyło się sympozjum "Ludzie Książki Pomorza Zachodniego". W tym roku na sympozjum prezentowana była postać emerytowanej bibliotekarki Kazimiery Fecak. Biogram przygotowała Dyrektor MBP w Nowogardzie Pani Aneta Wysoszyńska, galerię zdjęć Pan Franciszek Karolewski, całość zaprezentowała Pani Beata Kowalczyk - pracownica MBP w Nowogardzie.

Każdego roku oferujemy naszym Czytelnikom nowy program Tygodnia Bibliotek. Zapraszamy do udziału za rok.

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowogardzie

Zdjęcia (13)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe