Parlamentarzyści z Pomorza Zachodniego: Spotkali się w Warszawie

  • 17.05.2019, 18:48
  • Biuro Senatorskie Grzegorza Napieralskiego
Parlamentarzyści z Pomorza Zachodniego:  Spotkali się w Warszawie
Poniedziałkowe posiedzenie zespołu parlamentarnego dotyczyło szpitali i pociągów na trasie Szczecin - Warszawa. Druga część spotkania odbyła się w piątek w Sejmie RP w Warszawie.

Jednym z tematów warszawskiej części spotkania zachodniopomorskiego zespołu parlamentarnego było wykluczenie transportowe Szczecina. Do Gdańska czy Wrocławia jeździ więcej pociągów i lata więcej samolotów niż do stolicy Pomorza Zachodniego. Trudno w takiej sytuacji być konkurencyjnym regionem alarmował ostatnio marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

- Udało się. Pod naporem parlamentarzystów z Pomorza Zachodniego PKP znalazło rozwiązanie by pociąg IC "Chrobry" odjeżdżał w nowym rozkładzie po g. 16 a nie 15 jak wcześniej planowano - mówi senator RP Grzegorz Napieralski, wiceprzewodniczący zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Kolejne działanie to wymuszenie na PKP by więcej pociągów dalekobieżnych zatrzymywało się w Chojnie i Mieszkowicach. - Mieszkańcy Goleniowa zwracają uwagę na brak skomunikowania pomiędzy IC Chrobry a ostatnim pociągiem do Goleniowa. To jest przedmiotem moich interwencji _ zapewnia Grzegorz Napieralski.

Cały czas parlamentarzyści ze Szczecina dopominają się większej liczby lotów z lotniska w Goleniowie do Warszawy czy innych miast w Polsce.

Biuro Senatorskie Grzegorza Napieralskiego
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe