Na przystanku PKP w Górzycy Reskiej wkrótce znów zatrzymają się pociągi

  • 10.05.2019, 20:55
  • str
Na przystanku PKP w Górzycy Reskiej wkrótce znów zatrzymają się pociągi
Po jedenastu latach pociągi na trasie między Goleniowem a Kołobrzegiem znowu zatrzymają się w Górzycy Reskiej koło Gryfic. Właśnie zaczęły się prace przy modernizacji i przebudowie peronu oraz infrastruktury towarzyszącej i prawdopodobnie 8 czerwca stacja będzie gotowa na przyjęcie pierwszego pociągu. Nowy peron będzie czytelnie oznakowany oraz wyposażony w wiatę, ławki i tablice informacyjne.

- Realizujemy program dworcowy, realizujemy modernizację dworców w dużych i średnich miastach, ale także nie zapominamy o tych, którzy przez wiele lat byli wykluczeni z możliwości korzystania z transportu kolejowego – mówił podczas briefingu prasowego w Górzycy Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk. - Jak widać trwa już przebudowa tego przystanku kolejowego (…). Zapewne w kolejności powstanie tutaj parking dla samochodów, a wszyscy ci, którzy dzisiaj dojeżdżają samochodem do pracy do Szczecina, będą mogli skorzystać z tego z szybkiego, komfortowego dojazdu do pracy koleją – dodał Andrzej Adamczyk. W konferencji prasowej udział wziął także wicewojewoda Marek Subocz oraz członek Zarządu, dyrektor ds. inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych Arnold Bresch.

Obecna na spotkaniu z ministrem sołtys Górzycy Brygida Sułek nie kryła zadowolenia, że prowadzone od lat – przy wsparciu burmistrza Gryfic - starania przynoszą wreszcie sukces.  Dzięki temu, że znowu będą się tutaj zatrzymywały pociągi, to duże ułatwienie komunikacyjne nie tylko dla mieszkańców Górzycy, ale też okolicznych miejscowości.

Prace na przystanku w Górzycy Reskiej rozpoczęły się we wtorek 7 maja a pierwszy pociąg na stacji Górzyca Reska zatrzyma się w niedzielę 9 czerwca. Na przystanku będą zatrzymywać się cztery (z siedmiu jakie tędy przejeżdżają) pary pociągów.

Wartość inwestycji to blisko 200 tys. złotych a zakres prac przewiduje wykonanie nowej nawierzchnia z płytek, podwyższenie i poszerzenie peronu. Pojawi się wiata, ławki, stojaki rowerowe i nowe oznakowanie. Dojście do przystanku zostanie dostosowane do potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się.

PKP Polskie Linie Kolejowe na trasę Goleniów - Kołobrzeg - Koszalin w ciągu trzech ostatnich lat wydały 12 mln zł. Dzięki temu w Ustroniu Morskim i Nowogardzie pojawiły się nowe wiaty. W Kołobrzegu pojawiły się windy dostosowane do potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się. W Mostach, Karcinie, Gryficach i Płotach przygotowano dłuższe i wygodniejsze perony dla pasażerów.

str

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe