Gryfice: Nowy rekord w najdłuższym czytaniu „Trylogii” H. Sienkiewicza

  • 11.05.2019, 20:25
  • str
Gryfice: Nowy rekord w najdłuższym czytaniu „Trylogii” H. Sienkiewicza
26 godzin i 4 minuty – to aktualny rekord Polski w najdłuższym czytaniu „Trylogii” Henryka Sienkiewicza który od piątku 10 maja należy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach!

Podjęta w czwartek 9 maja od godz. 10.13 próba zakończyła się pełnym sukcesem. Kolejni czytający – w sumie do próby bicia rekord włączyło się 78 osób - nieprzerwanie do godziny 12.15 czytali fragmenty trylogii. W podjętej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gryficach próbie nie zawiedli wierni czytelnicy biblioteki. Mieszkańcy Gryfic - uczniowie, nauczyciele, harcerze, członkowie Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku, pracownicy PSONI i oczywiście bibliotekarze kolejno zasiadali przed konkursowym  mikrofonem. Czytający ostatni fragment trylogii - dyrektor biblioteki Przemysław Kubalica wypowiedział w pewnym momencie słowo „koniec” - które wieńczyło wielogodzinny trud.

Oznacza to, że rekord Polski w najdłuższym czytaniu „Trylogii” od tej chwili wynosi 26 godzin i 4 minuty co potwierdził specjalnym certyfikatem obecny na miejscu sędzia Biura Rekordów, który zweryfikował wynik próby i oficjalnie ogłosił, że rekord Polski został w Gryficach ustanowiony.

Tym samym dotychczasowy rekord z 2016 roku „wyczytany” w Dzielnicowej Bibliotece Publicznej z Warszawskiego Wilanowa (ul. Kolegiacka 3) wynoszący 24 godziny i 31 minut przeszedł do historii.

str

Zdjęcia (11)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe