Gryfice: Obchody 74. Rocznicy zakończenia II Wojny Światowej w Europie

  • 09.05.2019, 23:03
  • str
Gryfice: Obchody 74. Rocznicy zakończenia II Wojny Światowej w Europie
W środę 8 maja uroczystości z okazji 74. Rocznicy zakończenia II Wojny Światowej w Europie rozpoczęła Msza Św. w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gryficach którą celebrował ks. proboszcz Kazimierz Półtorak.

Po mszy przedstawiciele samorządu lokalnego Powiatu i Gminy Gryfice, członkowie Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, organizacji społecznych, placówek oświatowych oraz służb mundurowych, w asyście pocztów sztandarowych i prowadzeni przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą "Red Swing Low" przemaszerowali na Plac Zwycięstwa. Po okolicznościowych wystąpieniach starosty gryfickiego Ryszarda Chmielowicza i burmistrza Gryfic Andrzeja Szczygła złożono wiązanki kwiatów dla uhonorowania pamięci osób, które oddały życie w walce o wolną Polskę.

Wiązanki złożono także w pozostałych miejscach pamięci na terenie Gryfic.

str

Zdjęcia (46)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe