Gryfice: Nowe mieszkania dla 42 rodzin

  • 17.04.2019, 11:00
  • str
Gryfice: Nowe mieszkania dla 42 rodzin
W poniedziałek 15 kwietnia odbyło się oficjalne przekazanie do użytku nowego budynku z mieszkaniami komunalnymi w Gryficach przy ul. Jana Dąbskiego. Nowi lokatorzy 42 mieszkań już wkrótce będą modli w nich zamieszkań, pozostało jeszcze trochę formalności, zawarcie umów z zarządcą budynku TBS oraz dostawcami mediów no i oczywiście zagospodarowanie mieszkania tak aby można było w nim wygodnie mieszkać.

W skromnej uroczystości z udziałem burmistrza Gryfic Andrzeja Szczygła, Przewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Tokarczyka z grupą radnych nowi lokatorzy otrzymali akty nadania i po symbolicznym przecięciu wstęgi mogli zobaczyć swoje nowe lokale, już pojawiły się pierwsze przymiarki do sposobu zagospodarowania, gdzie staną jaki meble – ogólnie nastrój bardzo radosny i w tej radości nutka niecierpliwości aby jak najszybciej zamieszkać w nowym „M”.

Nowy budynek komunalny to inwestycja Gminy Gryfice, ale jak powiedział burmistrz Andrzej Szczygieł bardzo ważna - kosztem około 8 milionów złotych udało się znacznie poprawić sytuację mieszkaniową w Gryficach. Czas oczekiwania na mieszkanie komunalne sięgający od 5 do 7 lat skrócił się do około 2 lat.

Burmistrz zapowiada też, że gmina rozważa też podjęcie w najbliższych latach kolejnej inwestycji mieszkaniowej – w chwili obecnej lista oczekujących na mieszkanie komunalne – wg. informacji Urzędu Miejskiego – liczy 15 rodzin, a na lokale socjalne oczekuje 37 rodzin.

Na szczegóły odnośnie nowych inwestycji jest oczywiście za wcześnie, ale ważne jest, że włodarze miasta już podejmują działania w kierunku jeżeli nie pełnego rozwiązania to znacznego łagodzenia problemów mieszkaniowych mieszkańców naszej gminy.

str

Zdjęcia (38)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe