Mniej lotów, mało pociągów - Pomorze Zachodnie odcięte od Warszawy

  • 17.04.2019, 10:06
  • Biuro Senatorskie Grzegorza Napieralskiego
Mniej lotów, mało pociągów - Pomorze Zachodnie odcięte od Warszawy
Tylko jeden samolot na trasie Warszawa - Szczecin w poszczególne dni dysponuje przewoźnik narodowy LOT. Po rezygnacji przez zagranicznego operatora lotniczego Szczecin został zmarginalizowany w połączeniach lotniczych ze stolicą Polski.

Słabo przedstawia się także oferta PKP InterCity dla mieszkańców Szczecina i Województwa Zachodniopomorskiego. Do tego dochodzi brak skomunikowania pociągów dalekobieżnych z narodowym operatorem kolejowym POLREGIO. Mieszkańcy Goleniowa nie mogą wrócić do domu pociągiem InterCity Chrobry z Warszawy, bo przewoźnik nie doszedł do porozumienia z POLREGIO w celu zapewnienia skomunikowania.

- Minister Infrastruktury w piśmie skierowanym do mnie twierdzi, że nie ma wpływy na LOT, gdyż nie podlega on rządowi. Przewoźnicy kolejowi otrzymują dotację i nie martwią się o pasażerów. Tak dalej być nie może, składam w tej sprawie oficjalne pismo do Premiera Morawieckiego. On twierdzi, że Pomorze Zachodnie jest ważne dla Polski - mówi senator RP Grzegorz Napieralski.

Grzegorz Napieralski, senator RP, twierdzi, że systematycznie dostaje informacje od samorządowców, mieszkańców i przedsiębiorców informacje o kłopotach w transporcie na Pomorzu Zachodnim.

- Jednym ze sposobów na przybliżenie Szczecina do Warszawy jest budowa s10. Liczę, że stowarzyszenie zarejestrowane przez samorządy będzie dobrą formą nacisku na rząd w tej sprawie. Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj jest w zarządzie tej organizacji i to dowód, że jest ważna spraw dla regionu - przekonuje Napieralski.

Niezrozumiała jest praktyka PKP IC, że nocny pociąg relacji Świnoujscie - Szczecin - Warszawa nie zatrzymuje się w Wolinie, Chojnie i Mieszkowicach. Podróżni muszą dojeżdżać do innych miast, a ich są wykluczone transportowo.
 

Biuro Senatorskie Grzegorza Napieralskiego

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe