Nowy - funkcjonalny plac zabaw w Miętnie

  • 09.04.2019, 13:06 (aktualizacja 10.04.2019, 13:12)
  • str
Nowy - funkcjonalny plac zabaw w Miętnie
W piątek 5 kwietnia w Miętnie odbyło się oddanie do użytku nowego wspaniałego placu zabaw. W uroczystym otwarciu wziął udział burmistrz Nowogardu Robert Czapla wraz z samorządowcami: przewodniczącym RM Stanisławem Saniukiem, Jackiem Rafińskim, Marcinem Wolnym i Renatą Piwowarczyk, członkami Rady Sołeckiej z sołtys Anną Korchut, urząd reprezentowała także Marta Karpiel z Wydziału Inwestycji i Remontów oraz oczywiście mieszkańców Miętna szczególnie tych najmłodszych – najbardziej zainteresowanych.

Zainstalowane urządzenia – zjeżdżalnie, bujaki, karuzele, huśtawki - wyraźnie skłaniają do beztroskiej zabawy i tej atmosferze uległ także Robert Czapla przyłączając się do testowej zabawy wspólnie z przyszłymi użytkownikami.

Projekt kosztem 3.690 zł wykonała Pracownia Architektury Krajobrazu "Trzy Małe Drzewka" Natalia Maćków ze Szczecina. Plac zabaw o powierzchni 389,50 m2 w tym nawierzchnia bezpieczna, nawierzchnia utwardzona, ogrodzenie wraz z furtkami a także ławki, kosze na śmieci i tablicę regulaminową wykonała firma Józef Kozłowski z Tychowa za kwotę 80.983,20 zł.

Całkowity koszt inwestycji zamknął się kwotą 85.657,20 zł. Gminie udało się pozyskać na tę inwestycję dofinansowanie w ramach programu PROW, w wysokości blisko 64% złożonego wniosku aplikacyjnego.

Oddany właśnie plac zabaw to także okazja do małego wiejskiego święta. Na spotkaniu w świetlicy mogliśmy dowiedzieć się, że inwestycje w Miętnie to nie tylko plac zabaw ale nowe chodniki i wiata przystankowa. Sama świetlica też jest przykładem zaradności mieszkańców i wsparcia samorządu którego największym admiratorem jest burmistrz Robert Czapla. Budynek gospodarczy - kolejnymi etapami - w ciągu kilku lat przekształcono w wiejską świetlicę. Wyremontowano dach, ściany oraz sufity, odtworzono miejsce sanitarne, wyłożono podłogę nową posadzką, odnowiono ściany oraz sufity, wymieniono stolarkę drzwiową, instalację elektryczną, sanitarną i wodociągową, podłączony też został  tzw. zbiornik bezodpływowy, czyli szambo. Fotograficzną historię tych prac możemy oglądać na pamiątkowej tablicy.

Mieszkańcy Miętna na bieżąco angażują się w rozwój swojej miejscowości a to oznacza – zgodnie z zapowiedzią pani sołtys – już myślą o kolejnych inwestycjach.

str

Zdjęcia (11)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe