Ratujmy pszczoły – nadzieję naszej ziemi

  • 10.04.2019, 12:11 (aktualizacja 10.04.2019, 12:14)
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Nowogardzie
Ratujmy pszczoły – nadzieję naszej ziemi
Na spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowogardzie wykład o znaczeniu pszczół i problemach pszczelarstwa wygłosił pan Eugeniusz Tworek.

Pszczoły - małe żyjątka, a trzymają cały ekosystem w równowadze - brzmi groteskowo, ale takie są fakty. Pszczoły miodne zapylają rośliny przy okazji zdobywania nektaru i pyłku. Dzięki ich pracy, np. warzywa i owoce nie tylko wydają więcej plonów, lecz również wydawane przez roślinę owoce są większe i ładniejsze. Pszczoły zapewniają żywność nie tylko nam, lecz dzięki nim paszę mają również zwierzęta. Przykład jeden wielu. Jeśli populacja pszczół i innych owadów zapylających wciąż będzie się zmniejszać nie pozostanie to bez przykrych dla nas konsekwencji. O tym jak ważne dla człowieka są pszczoły przekonywał nas Pan Eugeniusz Tworek - Mistrz Pszczelarski. Ponadto podczas wykładu mogliśmy zapoznać się z pracą pszczelarza od kuchni - nie jest to łatwe zajęcie. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne spotkania w naszej Bibliotece.

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowogardzie

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe