Połączą porty z Polską: Chcą budowy s10

  • 08.04.2019, 10:11 (aktualizacja 12.04.2019, 12:07)
  • Biuro Senatorskie Grzegorza Napieralskiego
Połączą porty z Polską:  Chcą budowy s10
W Bydgoszczy powstało samorządowe stowarzyszenie, które będzie walczyć o budowę S10. Droga ma połączyć zespół portów morskich Szczecin-Świnoujście z Bydgoszczą, Toruniem, Płockiem i Warszawą.

Inicjatorem stowarzyszenia jest szczeciński senator Grzegorz Napieralski. – S10 może być pomocą dla autostrady łączącej Poznań z Warszawą. Wiemy, jak się korkuje, szczególnie od węzła koło Łodzi do stolicy – mówił.

Pierwsze spotkania samorządowców odbyły się w Wałczu i w Pile. W 2015 roku S10 była w programie budowy dróg krajowych i autostrad. – Potem była na liście rezerwowej, a następnie zniknęła. Dziś z każdym kwartałem dostaję odpowiedź na oświadczenia z ministerstwa infrastruktury, które wskazują na coraz większe problemy z realizacją drogi – mówi senator RP Grzegorz Napieralski, wiceprzewodniczący Zespołu Parlamentarnego Pomorza Zachodniego.

W tym celu powołali stowarzyszenie „Droga ekspresowa S10”, zrzeszające samorządy. Członkami założycielskimi stowarzyszenia jest 9 samorządów: Bydgoszcz, Piła, Płońsk, Załuski, Nakło nad Notecią, Nowa Wieś Wielka, Mrocza, Wysoka i Województwo Zachodniopomorskie.

- Droga jest ważna dla regionu. Wspólnie z senatorem RP Grzegorzem Napieralskim będziemy przekonywać samorządy z Województwa Zachodniopomorskiego do działania na rzecz s 10. Droga jest potrzebna dla mieszkańców, rozwoju gospodarczego, baz wojskowych i bezpieczeństwa naszych mieszkańców w codziennej komunikacji. Do sprawnej budowy drogi będzie niezbędne też zadbanie o inwestycje na trasie kolejowej ze Stargardu do Wałcza - przekonuje radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Artur Nycz.

Prezesem zarządu wybrany został Piotr Głowski, prezydent Piły, a członkami zarządu zostali Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy i Tomasz Sobieraj, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego. Było to już kolejne spotkanie zorganizowane w celu sformalizowania działań lobbingowych na rzecz budowy S10. Wcześniejsze odbyły się w 2018 roku w Wałczu i Pile z inicjatywy senatorów Jana Rulewskiego, Mieczysława Augustyna i Grzegorza Napieralskiego.

 

Na zdjęciu senatorzy Jan Rulewski z Bydgoszczy i Grzegorz Napieralski podpisują deklarację na rzecz budowy drogi s10

 

Biuro Senatorskie Grzegorza Napieralskiego

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe