W Puszczy Bukowej: Uczyli wyplatać kosze

  • 07.04.2019, 21:24 (aktualizacja 07.04.2019, 21:27)
  • RDLP w Szczecinie
W Puszczy Bukowej:  Uczyli wyplatać kosze
Ponad 50 osób ze Szczecina, Goleniowa, Gryfina i Stargardu wzięło udział w warsztatach wielkanocnych w Ogrodzie Dendrologicznym w Glinnej. Inicjatorem zajęć było Nadleśnictwo w Gryfinie (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie). W trakcie spotkania dzieci i dorośli uczyli się wyplatać koszyki.

- Las to miejsce gdzie odnajdujemy ukojenie, wyciszamy się obcując z naturą. Obserwujemy budzącą się do życia przyrodę, odnajdując w niej metaforę symbolicznego jajka, będącego oznaką odradzającego się życia. Las to również miejsce głęboko zakorzenione w naszej kulturze i tradycji. Miejsce z którego od zarania dziejów czerpiemy dobrą energię, natchnienie ale i niezastąpione do dziś drewno czy owoce runa. Las leczy, dostarcza surowce, z których powstają tysiące przedmiotów czyniących nasze otoczenie piękniejszym i funkcjonalnym, las inspiruje. Każdy kawałek drewna, gałązka, liść czy szyszka mogą sprawić, że pozornie niepozorne i zupełnie nam „nieprzydatne fragmenty lasu” przeobrazić się mogą w prawdziwe dzieła sztuki. Ucieszą one z pewnością bliskich w nadchodzące święta - przekonywali leśnicy z Gryfina w czasie warsztatów.

Na zakończenie warsztatów uczestnicy całymi rodzinami szukali zajączka.

RDLP w Szczecinie

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe