"Kwiatowe fantazje Elżbiety Warsz"

  • 06.04.2019, 21:09 (aktualizacja 07.04.2019, 21:14)
  • str
"Kwiatowe fantazje Elżbiety Warsz"
W czwartek 4 kwietnia w Muzeum i Galerii "Brama" odbył się wernisaż wystawy "Kwiatowe fantazje Elżbiety Warsz". Kwiatowe fantazje to sztuka będąca krainą mojej fantazji jak mówi o swojej pracy autorka Elżbieta Weręda Warsz.

Artystka jest samoukiem, a jej twórczość klasyfikowana jest jako „coś nowego”. Jak mówi, nie trzeba specjalnego sprzętu ani drogich farb aby stworzyć coś pięknego. Inspiracje pojawiają się z obserwacji przyrody ale „nigdy nie wiem jak to będzie wyglądało” efekt jest widoczny dopiero po zakończeniu pracy. Niektóre z nich są jakby takie same, ale jednak takie same nie są, są zawsze skomponowane trochę inaczej. Do wykonania prac używa m.in. pisaków, długopisów żelowych i brokatowych oraz brystolu. Misterna konstrukcja obrazów sprawia, że jednemu obrazowi poświęcić trzeba nawet ok. 3 miesięcy.

Artystka swoje prace wystawiała m.in. w Międzyzdrojach, Płotach, Kaliszu Pomorskim oraz Nowogardzie. Prace pani Elżbiety możemy spotkać w galeriach całego świata (galerie w Internecie i na Facebooku), a pozytywne komentarze i recenzje oraz liczne nagrody są dla niej bodźcem do dalszej pracy. Ze względu na bardzo wysoką szczegółowość oraz drobiazgowość czas, który spędza nad obrazem to około trzech miesięcy.

Elżbieta Weręda Warsz to osoba pełna wewnętrznej pogody a w swojej twórczości nie ogranicza się tylko do plastycznych fantazji, pisze bajki i wiersze dla dzieci, wydała już dwie książki a w przygotowaniu do druku jest kolejna – tym razem inspirowana jej twórczością plastyczną. To pozycja „antystresowa znajdą się tam jej prace przeznaczone do pokolorowania tak aby każdy miał możliwość stworzyć swój własny świat fantazji. Warto odwiedzić Muzeum i Galerię "Brama" aby przekonać się na ile potrafimy tam odkryć swój własny, niepowtarzalny świat fantazji.

Wystawa będzie czynna do końca kwietnia.

str

Zdjęcia (15)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe