Gryf Arena Run 2019 „na mecie”

  • 07.04.2019, 19:54 (aktualizacja 07.04.2019, 20:19)
  • str
Gryf Arena Run 2019 „na mecie”
Przy wspaniałej słonecznej pogodzie rozegrana została kolejna wpisująca się w sportowy „image” Gryfic biegowa impreza „Gryf Arena Run 2019”. na stałe już wpisały się w kalendarz sportowych imprez organizowanych w naszym regionie.

Na starcie organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Gryficach już o godz. 11.00 stanęli najmłodsi uczestnicy. Około setka dzieci w poszczególnych kategoriach wiekowych pokonywała dystans 200 i 400 metrów. W biegu głównym na 5 kilometrowej trasie prowadzącej ulicami Gryfic w kategorii OPEN, wystartowało ponad 130 zawodników.

Najlepszy w tegorocznej imprezie okazał się  Grzegorz Braun z Run Gryf Gryfice, z wynikiem 16 minut i 8 sekund. Drugie na mecie zameldował się Przemek Szpeciński z Rymania z czasem 16:13 a trzeci dobiegł na metę Arkadiusz Minko (MKL Szczecin) z czasem 16:27.

Wśród pań pierwsze miejsce zajęła  Małgorzata Zaborowska z Gryfic reprezentująca OSP Płoty z czasem 20 minut i 31 sekund który okazał się jej nowym rekordem życiowym. W krótkiej rozmowie zaraz po biegu zwyciężczyni powiedziała naszemu reporterowi, że jest pełna uznania dla organizatorów za świetnie przygotowaną trasę oraz doskonałą organizację zawodów, dla niej samej impreza w której wystartowała po raz pierwszy okazała się bardzo szczęśliwa – nie tylko pierwsze miejsce ale też „życiówka”  jeżeli nic się nie wydarzy na pewno spotkamy się za rok na kolejnym „Gryf Arena Run”.

Druga na metę przybiegła Aleksandra Kwiatkowska reprezentująca grupę Wieczorne Bieganie ze Szczecina (21:33). Jako trzecia w kategorii pań przybiegła Małgorzata Krynicka-Grzyb z Trzebiatowa z czasem 21:47.

Najlepsi w poszczególnych kategoriach odebrali z rąk starosty Gryfickiego Ryszarda Chmielowicza puchary i okolicznościowe upominki.

W klasyfikacji najlepszych biegaczy z powiatu gryfickiego nagrody odebrali Grzegorz Braun i Małgorzata Zaborowska.

Uhonorowano też najmłodszego zawodnika startującego już po raz drugi w gryfickiej imprezie - Gabriela Lewandowskiego reprezentanta SP Mistrzostwa Sportowego w Gorzowie Wielkopolskim oraz najstarszego zawodnika który ukończył tegoroczny bieg - Henryka Kwocza z Run Gryf Gryfice.

Rozlosowano też ufundowane przez sponsorów nagrody a wszyscy uczestnicy biegu na mecie otrzymali pamiątkowe medale a impreza przerodziła się w rodzinny piknik dla dla wszystkich uczestników zarówno tych którzy zmagali się na trasie jak i wszystkich kibiców i obserwatorów.

str

Zdjęcia (53)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe