Mokasyny w Mistrzostwach Polski i Województwa

  • 05.04.2019, 09:11
  • MAC
Mokasyny w Mistrzostwach Polski i Województwa
Aktywny weekend za zawodnikami MLUKS „Mokasyn” Płoty. W Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych, które odbyły się w Olszynie wystartowali dwaj zawodnicy złotowskiego klubu - Paweł Wiktorowicz i Dawid Bałasz. Obaj zaprezentowali się w biegu juniorów młodszych na dystansie 3 kilometrów.

Trasa mistrzostw - bardzo trudna, najliczniejszy bieg i upalna pogoda (24 stopnie), ale obaj dali radę i zaprezentowali się dobrze. Dawid uplasował się na 39 miejscu a Paweł był 46. To naprawdę niezłe miejsca, tym bardziej że zawodnicy z pierwszej dwudziestki byli blisko, zabrakło trochę sił w końcówce - ale było ok. Praca wykonana w okresie przygotowawczym której zwieńczeniem był start w mistrzostwach na pewno zaprocentuje w startach na bieżni. Miłym akcentem mistrzostw były medale z wygrawerowanym nazwiskiem dla każdego zawodnika. Na razie medal pamiątkowy, a w przyszłości może medal za miejsca w pierwszej trójce - chłopaki trzymamy za to kciuki i gratulacje.

       Podczas, gdy Paweł i Dawid walczyli w Mistrzostwach Polski, ich klubowe koleżanki rywalizowały w Policach w Mistrzostwach Województwa LDK - i także dały radę. Wszystkie ukończyły swoje biegi na wysokich pozycjach i w dobrej formie.
Łącznie "Mokasyny" wywalczyły trzy medale:
- Oliwia Przybylak - brąz
(w roczniku 2005),
- Nicola Balon - srebro (w roczniku 2004) i w tym samym biegu - Zofia Bątkiewicz - brąz
Ponadto tuż za podium, na czwartym miejscu uplasowała się Paulina Zdzięborska (2004), szósta była Magdalena Krawczyk (2006), a na dziesiątych pozycjach przybiegały w swoich kategoriach Natalia Bujarowicz i Marcelina Miłoszewicz.
W biegu dziewcząt roczników 2002/2003 w ramach mistrzostw Polic trzecie miejsce wywalczyła Joanna Bujarowicz, czwarta była Kinga Prośniewska a piąta Magda Wabich.
 

MAC

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe