VII Sesja Rady Powiatu VI Kadencji

  • 01.04.2019, 10:28
  • str
VII Sesja Rady Powiatu VI Kadencji
W piątek 28 marca w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Gryficach odbyła się VII Sesja Rady Powiatu Gryfickiego VI Kadencji.

Po kilkutygodniowej przerwie, spowodowanej wygaszeniem – w wyniku wyborczego protestu - mandatów 9 radnym po powtórzonych wyborach w jednym z okręgów Rada Powiatu spotkała się w pełnym składzie.

Aby dokonać formalności z objęciem funkcji radnego ponownie wybrani radni złożyli uroczyste ślubowanie i odebrali oficjalne zaświadczenia o wyborze.

Aby dopełnić procedur formalnych – w głosowaniu tajnym wybrano Wiceprzewodniczących Powiatu Gryfickiego – funkcje te ponownie objęły radne Joanna Duzinkiewicz i Renata Teresa Korek. Uzupełniono też składy osobowe Komisji.

W obszernym porządku obrad znalazły się punkty odnośnie zmian w budżecie a także reprezentacji powiatu w w Stowarzyszeniu Gmin Polskich Euroregionu Pomerania.

Dwa punkty porządku obrad wywołały szeroką dyskusję, pierwszy dotyczył zatwierdzenia przyznanego jeszcze w ub. roku wsparcia dla inwestycji w gminie Płoty budowy instalacji fotowoltaicznej na komunalnym ujęciu wody. Po burzliwej dyskusji udało się przekonać większość radnych do udzielenia tego wsparcia.

Drugi temat – projekt uchwały o wyrażeniu zgody na utworzenie Gminnego Liceum Ogólnokształcącego w Gryficach pomimo poparcia ze strony licznej grupy mieszkańców Gryfic i „płomiennej” przemowy argumentującej , że warto dać szansę tej inicjatywie ze strony dyrektora SP 4 Jerzego Kołodziejczyka radni odrzucili większością głosów. Warto przypomnieć, że projekt utworzenia Gminnego Liceum był jednym z ważnych punktów kampanii wyborczej Andrzeja Szczygła.

Na zakończenie sesji pojawiła się „perełka” w postaci informacji prokuratury o umorzeniu śledztwa wszczętego na podstawie 12 donosów na członków Rady Powiatu zarzucających im wielokrotne akty korupcji politycznej – osoba której podpis znalazł się pod tymi donosami stanowczo zaprzeczyła jakoby mogłaby być ich autorem. W związku z brakiem jakichkolwiek dowodów potwierdzających zgłoszone zarzuty prokuratura śledztwo umorzyła.

str

Zdjęcia (14)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe