Gryfice – Brojce: 50 lat pożycia – medale od Prezydenta RP i gratulacje

  • 23.03.2019, 10:22
  • str
Gryfice – Brojce: 50 lat pożycia – medale od Prezydenta RP i gratulacje
W uroczystej oprawie w Restauracji 32 Motel w Gryficach dziesięć par małżeńskich z gmin Gryfice i Brojce obchodzących jubileusz 50 lat pożycia odznaczonych zostało Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Medal otrzymują osoby które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim, został ustanowiony w 1960 roku i jest przyznawany przez prezydenta RP.

W imieniu prezydenta medale wręczył Burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł wspólnie z Wójtem Gminy Brojce Michałem Zinowikiem oraz Z-cą Kierownika USC Luizą Kowalską dołączając listy gratulacje i wiązanki kwiatów.

W środę 20 marca to zaszczytne i wyjątkowe odznaczenie otrzymali państwo:
- Jerzy i Marianna Szerszeń
- Stanisław i Helena Wysoccy
- Leopold i Wiesława Żurek
- Józef i Maria Ledachowicz
- Jan i Zenona Więckowicz
- Mieczysław i Krystyna Sawiccy
- Czesław i Regina Maciejewscy
- Franciszek i Maria Chmielowicz
- Edward i Halina Kij
- Stanisław i Aleksandra Kowalscy

Burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł składając najlepsze życzenia szacownym Jubilatom nie szczędził ciepłych słów uznania za godne i długie pożycie małżeńskie, stawiając je za piękny przykład dla młodego pokolenia.

Uroczystość to także ogromne przeżycie dla towarzyszących jubilatom członków ich rodzin i przyjaciół. Nie mogło zabraknąć uroczystego „1oo lat” i okolicznościowego koncertu w wykonaniu zespołu kameralnego „CANTABILE” kierowanego przez panią Izabelę Kuzię.

Uroczyste spotkanie upłynęło w miłej i radosnej atmosferze.

str

Zdjęcia (39)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe