Wręczenie powołania na dyrektora MBP w Nowogardzie

  • 18.03.2019, 16:41 (aktualizacja 20.03.2019, 09:46)
  • UM Nowogard
Wręczenie powołania na dyrektora MBP w Nowogardzie
W piątek, 15 marca br. Burmistrz Nowogardu Robert Czapla podczas konferencji, na którą zaproszono przedstawicieli lokalnych mediów, dokonał oficjalnego wręczenia Anecie Wysoszyńskiej - powołania na stanowisko dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowogardzie. Pani Aneta pełni funkcję dyrektor MBP od 3 lat.

W piątek, 15 marca br. Burmistrz Nowogardu Robert Czapla podczas konferencji, na którą zaproszono przedstawicieli lokalnych mediów, dokonał oficjalnego wręczenia Anecie Wysoszyńskiej - powołania na stanowisko dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowogardzie. Pani Aneta pełni funkcję dyrektor MBP od 3 lat.

Burmistrz Robert Czapla, zgodnie z ustawą o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, ponownie powołał ją na to stanowisko, jednocześnie pozytywnie oceniając dotychczasowe działania dyrektor placówki.
- Pani Aneta Wysoszyńska wiele zrobiła dla rozpowszechniania czytelnictwa nie tylko w Nowogardzie ale też, poprzez filie bibioteki, na terenach wiejskich – powiedział burmistrz Robert Czapla, który wysoko ocenił dotyczchasową pracę dyrektor.

Przypomnijmy, że dwa lata temu Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Nowogardzie zajęła 23 miejsce w Polsce i II w wojewówdztwie w rankigu "Rzeczpospilitej" i Instytutu Książki “Najlepszych bibliotek w Polsce". - Bardzo dużo udało się nam zrobić przez 3 lata a plany na kolejne, są jeszcze większe. Cieszy nas wzrost czytelnictwa oraz fakt, że coraz wiecej osób odwiedza bibliotekę nie tylko w celu wypożyczenia książki – mówiła Aneta Wysoszyńska.

Aktualnie MBP posiada 7 filii, w tym dwie miejskie oraz filie wiejskie w Błotnie, Dąbrowie, Strzelewie, Wierzbięcinie, Wyszomierzu i Żabowie, które wpisują się w realizowane przez burmistrza Roberta Czaplę zadania z zakresu rozwoju podobnej infarstruktury na terenach wiejskich. Filie bibliiteki na terenach wiejskich spełniają też inne funkcje poza rozwojem czytelnictwa. W razie potrzeby pracownicy biblioteki pomagają dzieciom na przykład w odrabianiu lekcji. Co ważne, zasoby czytelnicze w filiach wiejskich dostosowane są do potrzeb i oczekiwań danej społeczności

Dzisiejsza MBP w Nowgardzie, to miejsce gdzie odbywają się też wydarzenia kulturalne, wystawy, wernisaże, spotkania z interesującymi ludzmi, prelekcje. Prężnie działają sekcje dla starszych oraz młodszych czytelników. Taka “nauka czytania książek” dla dzieci, czesto w towarzystwie babci czy dziadka jest szczególnie potrzebna w dobie powszechnego dostępu do komputerów. Na ukończeniu jest też szczególny projekt - powstanie w pomieszczeniach Miejskiej Biblioteki Publicznej nowogardzkiej Izby Pamięci, którą wspiera burmistrz Robert Czapla. Izba Pamięci będzie stwarzać nowe możliwości edukacyjne a najmłodzi mieszkańcy miasta będa mogli zapoznać się z jego historią. - Znajdzie się tam kilka tysięcy różnych eksponatów, aktualnie trwa ich opisywanie i weryfikacja – mówi dyrektor Aneta Wysoszyńska.

W MBP w Nowogardzie działa m.in. Dyskusyjny Klub Książki, Pracownia Orange oraz Poranki Malucha, organizowane są też zajęcia czytelnicze w czasie ferii czy przerwy wakacyjnej. Aktywni seniorzy spotykają się w bibliotece na prelekcjach czy warsztatach o różnej tematyce. W nowogardzkiej bibliotecie funkcjonuje też bezpłatna usługa pn. „Książka na telefon”, z której mogą korzystać mieszkańcy Nowogardu – czytelnicy, którzy nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do biblioteki z uwagi na stopień niepełnosprawności fizycznej lub długotrwałej choroby. (BS,)

Źródło: Urząd Miejski w Nowogardzie

Foto: SR

UM Nowogard

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe