NEWSLETTER

  • 17.03.2019, 20:38
  • Paweł Drąg
NEWSLETTER
Za nami kolejne z serii śniadań biznesowych Pogoń Szczecin Business Club, które tradycyjnie odbyło się w sali GOLD VIP Stadionu Miejskiego im. Floriana Krygiera w Szczecinie.

– Stale obsługujemy mniejsze firmy i liczymy, że w tym roku uda nam się zdynamizować rozwój, poprzez współpracę z dużymi podmiotami. Rozbudowujemy się, posiadamy już własne biuro i mamy możliwości do tego, aby rozszerzać swoją działalność. Dzięki śniadaniom biznesowym udało nam się już pozyskać jednego klienta i wierzę, że na tym nie poprzestaniemy. Te spotkania to bardzo dobry element promocji firmy i jesteśmy z tego powodu usatysfakcjonowani – mówił Paweł Kwaśniewski z APimprove Studio Reklamy.

 

https://biznes.pogonszczecin.pl/sila-szczecinskiej-przedsiebiorczosci/

 

Mikołaj Komór to współwłaściciel 5th Element Sp. Z o.o. oraz marki Dragon Event. Przedsiębiorca łączy tym samym zakresy działalności, które obejmują zarówno branżę logistyczną, jak i eventową. Nam udało się porozmawiać przy okazji śniadania biznesowego.

 

Obie działalności są dość rozległe branżowo. Zastanawiam się w czym jest zawarta ta kompleksowość, która je łączy.

Nie da się ukryć, że rozwijamy się przy udziale naszego głównego partnera, czyli Kompanii Piwowarskiej, ponieważ naszą przygodę zaczęliśmy właśnie od działalności eventowej, która była dla nas bardziej naturalnym zakresem funkcjonowania. Po pewnym czasie zaczęliśmy świadczyć dla niej również usługi logistyczne, co wynikło bezpośrednio z faktu, że przy eventach występuje potrzeba przenoszenia wielu dużych i ciężkich sprzętów. Wraz z kolejnymi zleceniami udało nam się uzyskać potrzebne doświadczenie i tym samym wyspecjalizować się w tej dziedzinie, stąd też druga odnoga naszej działalności. Zapewniamy, że robimy to więcej, niż dobrze.

 

https://biznes.pogonszczecin.pl/chcemy-byc-coraz-lepsi/

 

To już właśnie dziś. Gratka dla wszystkich maniaków wirtualnej rywalizacji ostatecznie się ziszcza. W Dumie Pomorza powstaje sekcja e-sportowa pod nazwą Polbit Pogoń Szczecin E-SPORT!

 

Teraz czas na nas. Chcemy uzupełnić niszę rynkową, stwarzając wam atrakcyjną możliwość na rozwój wirtualnej pasji. Stąd też zawężenie współpracy z firmą Polbit, które oficjalnie staje się naszym e-sportowym partnerem. Polbit został założony w 1997 roku w Szczecinie, specjalizując się w handlu poleasingowym i nowym sprzętem komputerowym. Rozwój firmy i kreowanie kolejnych elementów działalności sprawiły, iż szybko stali się potężnym graczem na rynku północnej części Polski. Dowodem na to było między innymi stworzenie Polbit Esport League, czyli amatorskiej ligi gier komputerowych, która przebojem wdarła się do ogólnopolskiej czołówki. Po stronie osiągnięć ligi należy wymienić zorganizowanie kilku cykli imprez międzynarodowych, które cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem. To również przeszło 2000 zarejestrowanych zawodników i 200 drużyn zarejestrowanych w specjalnie do tego przygotowanym panelu (www.panel.eliga.pl)

 

https://biznes.pogonszczecin.pl/polbit-pogon-szczecin-e-sport-wchodzi-do-gry/

 

Zapisy Kodeksu pracy w tej kwestii nie są precyzyjne. Według nich czas pracy to okres, w którym pracobiorca pozostaje do dyspozycji pracodawcy w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym do wykonywania swoich obowiązków. Jak w takim razie traktować udział pracownika w szkoleniach poza wyznaczonymi godzinami pracy?

 

Szkolenia możemy podzielić na te, które podnoszą kwalifikacje pracownika i są nieodłącznym, wymaganym etapem, w procesie przygotowania pracobiorcy do pełnienia swoich obowiązków. Może to być choćby kurs na wózki widłowe dla pracobiorcy, który docelowo musi się nimi posługiwać. Wymienić należy także te bardziej ogólne, z zakresem wiedzy, która nie jest obowiązkowa i bezpośrednio związana ze stanowiskiem, a stanowi uzupełnienie umiejętności o nowe elementy. Trzecim rodzajem są szkolenia dobrowolne, które są zawierane z inicjatywy pracownika, a nieobecność w nich nie stwarza nawet minimalnej podstawy do nieprzyjemności w miejscu pracy.

 

https://biznes.pogonszczecin.pl/szkolenia-zawsze-zaliczaja-sie-do-czasu-pracy/

Paweł Drąg
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe