Malarstwo, fotografia i muzyka

  • 10.03.2019, 19:32 (aktualizacja 10.03.2019, 19:39)
  • TOK
 Malarstwo, fotografia i muzyka
W Trzebiatowskim Ośrodku Kultury otwarta została wystawa. "Love is like oxygen". MaRu indywidualnie w Trzebiatowie. Mariusz Reszczyński – tucholski artysta – swoją przygodę ze sztuką, szczególnie malarstwem rozpoczął w dzieciństwie. Realizuje się w takich formach jak malarstwo, pastele, rysunek, fotografia, collage, instalacja, formy multimedialne, a także projekty wnętrz, czy architektury.

W Pałacowej Galerii Feininger zaprezentowane zostały fotografie oraz malarstwo, na których możemy podziwiać urokliwe krajobrazy oraz uchwycone wyobraźnią artysty piękno kobiety. Na uwagę zasługują również  przedstawione formy multimedialne. Powstałe z połączenie prac malarskich, grafiki  komputerowej i muzyki animacje odzwierciedlają bogate wnętrze artysty, jego dorobek artystyczny i wrażliwość.
   Po otwarciu wystawy zaprosiliśmy na wyjątkowa ucztę muzyczną w wykonaniu Anatola Kowalczyka – trzebiatowianina, z zawodu leśnika. Swoją przygodę muzyczną rozpoczynał w Domu Kultury, grał w restauracjach Ratuszowa i Bałtycka na zabawach i dancingach. Muzyczna podróż przez lata sześćdziesiąte i siedemdziesiąte przypomniała nam wspaniałe przeboje m.in. Skaldów, Czesława Niemena, Paula Anki oraz standardy jazzowe np. Glenna Millera.

Wystawa "Love is like oxygen". MaRu indywidualnie w Trzebiatowie prezentowana jest w Galerii Feininger do 5 kwietnia 2019 r.

TOK

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe