Dzień Otwarty na Politechnice Koszalińskiej

  • 07.03.2019, 21:49 (aktualizacja 07.03.2019, 21:56)
  • Politechnika Koszalińska
Dzień Otwarty na Politechnice Koszalińskiej Po zdobyciu odpowiedniej liczby wpisów w indeksie w tym miejscu można było otrzymać nagrodę
Uczniowie z całego regionu odwiedzili Politechnikę Koszalińską podczas zorganizowanego 7 marca 2019 r. Dnia Otwartego. To była dobra okazja, by poznać ofertę edukacyjną uczelni i dowiedzieć się, jakie wymogi trzeba spełnić, by zostać jej studentem.

Zaplanowano szereg prezentacji, warsztatów i spotkań dla osób zainteresowanych studiowaniem na Politechnice Koszalińskiej. Warto wspomnieć, że w 2019 roku uczelnia rekrutować będzie na 25 kierunków. Obok klasycznych kierunków technicznych młodzi ludzie będą mogli się zdecydować na studia ekonomiczne, humanistyczne i artystyczne.

- Zachęcam do zadawania pytań, oglądania naszych pracowni i laboratoriów – mówił podczas inauguracji Dnia Otwartego rektor Politechniki Koszalińskiej, prof. Tadeusz Bohdal. – A w październiku widzimy się na wykładach.

Wielu przyszłych maturzystów uczestniczyło w spotkaniu z ekspertem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu. Ekspert opowiedział o najczęściej popełnianych błędach na maturze z matematyki i o tym, jak skutecznie przygotować się do egzaminu z tego przedmiotu. Młodzi ludzie mogli też skorzystać z porad doradców zawodowych z koszalińskiego Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej. Konsultanci pomagali sprawdzić kompetencje, predyspozycje i umiejętności uczniów.

Uczniowie zwiedzali pracownie, uczestniczyli  w warsztatach i pokazach. Była też okazja do rozmowy  z wykładowcami i ze studentami. Dodatkową atrakcją podczas poznawania oferty uczelni była gra interaktywna, w której brali udział uczestnicy Dnia Otwartego. Na stanowiskach reprezentujących kierunki studiów zdobywali zaliczenia do symbolicznego indeksu, by po uzyskaniu minimum 10 wpisów otrzymać zaliczenie końcowe, upominek i indeks na pamiątkę.

Ciekawe prezentacje z myślą o kandydatach na studia przygotował Wydział Elektroniki i Informatyki. Tu można było m.in. wziąć udział w eksperymentach ze światłem, dowiedzieć się jak działają systemy alarmowe i poznać działanie kamery termowizyjnej. Swoje podwoje otworzyły też laboratoria Wydziału Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji. Zwiedzali je m.in. młodzi ludzie z Zespołu Szkół im. Stefana Żeromskiego w Darłowie. Wydział Mechaniczny biorąc udział w grze interaktywnej wprowadzał kandydatów na studia m.in. w tajniki energii odnawialnej.

 W Centrum Druku 3D na Wydziale Technologii i Edukacji można było zobaczyć jak tworzy się przestrzenne przedmioty za pomocą drukarki 3D. Chętni mogli wziąć udział w zajęciach z wykorzystaniem robotów edukacyjnych i sprawdzić jak działa skaningowy mikroskop elektronowy powszechnie wykorzystywany w biologii, medycynie, materiałoznawstwie i chemii.

Interesujące prelekcje przygotował Wydział Humanistyczny. Uczniowie, którzy interesują się sytuacją międzynarodową dowiedzieli się, jakie korzyści i koszty przynoszą gospodarce światowej procesy integracyjne. Był też wykład tylko dla dorosłych: „Erotyzm w reklamie”.

Swoje pracownie udostępnił Instytut Wzornictwa. Tu młodzież ze słupskiego Liceum Plastycznego im. Stanisława Witkiewicza uczestniczyła w warsztatach architektonicznych i w zajęciach w pracowni projektowania mebli. Była też prezentacja techniki fusingu – zgrzewania i kształtowania szkła płaskiego. Każdy uczeń mógł tą metodą wymodelować z szyby niewielką szklaną płytkę. 

Wielu uczestników Dnia Otwartego – m.in. uczniowie Zespołu Szkół Morskich w Darłowie i Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Staszica w Bytowie – skorzystało ze specjalnej oferty Wydziału Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej. Młodzież  zwiedziła siedzibę Wydziału przy ul. Kwiatkowskiego 6 e i wysłuchała wykładu o inteligentnej logistyce (Smart Logistics) i jej wkładzie w rozwój Gospodarki 4.0. Powodzeniem cieszyła się gra interaktywna „Chłopska szkoła biznesu”  przygotowana przez urząd pracy i zaproponowana specjalnie z myślą o tych uczniach, którzy rozważają podjęcie studiów ekonomicznych.

Żaneta Urbanowicz, uczennica Technikum Ekonomiczno-Usługowego w Bytowie  zwiedziła zarówno siedzibę Wydziału Nauk Ekonomicznych przy ulic Kwiatkowskiego jak i kampus przy ulicy Śniadeckich. – Atmosfera jest fajna a i oferta studiów ciekawa – podkreśla. – Wciąż zastanawiam się nad wyborem kierunku studiów. Może to będzie kierunek ekonomiczny, a może filologia? Jeszcze nie wiem.

Politechnika Koszalińska

Zdjęcia (8)

Ćwiczenia językowe w punkcie prezentującym kierunek Filologia Angielska
Doktor Tomasz Suszko z Wydziału Technologii i Edukacji prezentuje eksperymenty ze światłem
Inauguracja Dnia Otwartego - rektor Politechniki Koszalińskiej prof. Tadeusz Bohdal (po prawej) i prorektor ds. studenckich prof. Tomasz Królikowski
Punkt informacyjny Wydziału Humanistycznego
Spotkanie dotyczące przygotowania do egzaminu maturalnego z matematyki
Stanowisko kierunku Logistyka - ćwiczenia z mapą
warsztaty projektowe w Pracowni Mebla - Instytut Wzornictwa
warsztaty projektowe w Pracowni Szkła - Instytut Wzornictwa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe