Ujawniono nieprawidłowości na wielką skalę w firmach dokonujących obrotu paliwami

  • 01.03.2019, 10:39
  • Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie
Ujawniono nieprawidłowości na wielką skalę w firmach dokonujących obrotu paliwami
• Blokada środków na rachunku bankowym o łącznej wartości 1,8 mln zł. to efekt wykrycia nieprawidłowości w obrocie paliwami. • Kwoty zobowiązań w podatku od towarów i usług nierzetelnego podmiotu wynoszą ok. 18 milionów zł.

Pracownicy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie we współpracy z komórką Szefa KAS ds. STIR zidentyfikowali podmiot nabywający wewnąrzwspólnotowo paliwa na wielką skalę. Następnie podmiot ten dokonywał sprzedaży paliwa poprzez łańcuchy podmiotów z udziałem tzw. znikających podatników. Wszystko to po to, aby uniknąć zapłacenia podatku od towarów i usług.

W wyniku dokonanej przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej blokady rachunków bankowych dwóch podmiotów funkcjonujących w ramach powyższej struktury zablokowano środki o łącznej wartości 1,8 mln zł.

Funkcjonariusze KAS przeprowadzili szereg przeszukań na terenie kraju celem zabezpieczenie materiału dowodowego w sprawie. W efekcie dokonanych przeszukań zajęto obszerną dokumentację finansowo - księgową podmiotów objętych śledztwem, co pozwoli na dalsze analizy mechanizmów procederu.

Zebrany przez Krajową Administrację Skarbową materiał dowodowy, wskazuje, że podmioty biorące udział w fikcyjnym obrocie paliwem naraziły Skarb Państwa na wielomilionowe straty. Wartość obrotu w ramach transakcji łańcuchowych w okresie dziewięciu miesięcy to ponad 85 milionów zł.

Naczelnik Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie wszczął wobec podmiotów kontrolę celno-skarbową. Przybliżone kwoty zobowiązań w podatku od towarów i usług stanowią około 18 milionów zł.

Śledztwo nadzorowane jest przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie. Sprawę prowadzi Zachodniopomorski Urząd Celno-Skarbowy w Szczecinie.

Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe