Wojewódzki Przegląd Chórów i Zespołów Kameralnych

  • 28.02.2019, 12:02
  • Monika Adamowska
Wojewódzki Przegląd Chórów i Zespołów Kameralnych
Aż 26 uczestników zgłosiło się do tegorocznego Wojewódzkiego Przeglądu Chórów i Zespołów Kameralnych. Konkurs odbędzie się już w najbliższą sobotę 2 marca w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Organizatorami przeglądu są Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie oraz Polski Związek Chórów i Orkiestr.

- To rekordowa w ostatnich latach liczba uczestników tego przeglądu – mówi Danuta Grochulska, kierownik Działu Edukacji Artystycznej Zamku. – Usłyszymy chóry, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne oraz instrumentalne formacje dziecięce, młodzieżowe i dorosłych z województwa zachodniopomorskiego, wykonujące muzykę symfoniczną, kameralną, chóralną i ludową w opracowaniach koncertowych. Swój udział zapowiedziały niemal wszystkie chóry szczecińskie. Będą także zespoły z terenu Pomorza Zachodniego m. in. z Białogardu, Nowogardu, Złocieńca, Polic, Stargardu, Wolina, Cewlina.

Do Szczecina przyjeżdżają cenieni polscy eksperci tej tematyki, którzy zasiądą w jury konkursu: dr hab. Monika Mielko-Remiszewska prof. UMCS w Lublinie, prof. dr hab. Anna Domańska z Akademii Muzycznej w Łodzi oraz mgr Krystyna Stańczak-Pałyga, wiceprezes Zarządu Głównego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Warszawie.

Ocenią uczestników w siedmiu kategoriach: chóry dziecięce do 16 lat, chóry młodzieżowe do 21 lat, chóry akademickie, chóry mieszane, chóry jednorodne (męskie, żeńskie), chóry kościelne oraz zespoły i chóry kameralne.

Początek konkursu - o godz. 11 w sobotę 2 marca w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie (w Galerii O. Opery na Zamku – wejście A). Wstęp wolny.

Danuta Grochulska zaprasza do Zamku: - To rzadka okazja, by podczas jednego wydarzenia usłyszeć tak różnorodną muzykę i tylu wykonawców z naszego województwa.

Laureaci zostaną zakwalifikowani do koncertu galowego „Talent Roku 2019”, który odbędzie się 15 czerwca 2019 r. w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Monika Adamowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe