Czy rząd sfinansuje?

  • 26.02.2019, 19:13 (aktualizacja 26.02.2019, 19:17)
  • Biuro Senatorskie Grzegorza Napieralskiego
Czy rząd sfinansuje?
Senator Napieralski pyta o obwodnicę dla Gryfic.

W czasie kampanii wyborczej do samorządów premier Mateusz Morawiecki deklarował budowę dróg dla miast o charakterze regionalnym. Gryfice bez wątpienia są takim miastem i mieszkańcy pytają kiedy rząd da pieniądze na obwodnicę. Póki co przygotowania do inwestycji w zakresie budowy obwodnicy Gryfic przygotowuje się Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego i Miasto Gryfice. - W czasie spotkań mieszkańcy Gryfic i okolic pytali kiedy będzie obwodnica Gryfic i czy przywiozę na nie pieniądze. W tej sprawie zwróciłem się do Ministra Infrastruktury - wyjaśnia Grzegorz Napieralski, senator RP.

Zdaniem Napieralskiego jest teraz dobry moment na rozmowy w rządzie o obwodnicy Gryfic. Miasto jest w niedalekiej odległości od budowanej s6. Powstanie tej drogi spowoduje zwiększenie ruchu z miejscowości nadmorskich, Kamienia Pomorskiego właśnie przez Gryfice.

Przez Gryfice będą prowadziły objazdy w trakcie wypadków czy prac drogowych na s6.

Taka inwestycja drogowa wzmocni ofertę dla inwestorów w strefie gospodarczej w Gryficach.

Biuro Senatorskie Grzegorza Napieralskiego

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jan
Jan 26.02.2019, 21:30
*** o Kielpinie zapomnieli. Po wyborach wszyscy szczegolnie psl

Pozostałe