III Wojewódzki Przegląd Form Artystycznych – etap powiatowy

  • 25.02.2019, 18:38
  • PSSE Gryfice
III Wojewódzki Przegląd Form Artystycznych – etap powiatowy
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryficach informuje, że w dniu 22 lutego 2019r. w Gryfickim Domu Kultury odbył się etap powiatowy III Wojewódzkiego Przeglądu Form Artystycznych w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki Używania Substancji Psychoaktywnych pt. "Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach".

Organizatorem przedsięwzięcia był Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny
w Gryficach we współpracy z Komendantem Powiatowym Policji przy wsparciu władz samorządowych. Celem konkursu było przeciwdziałanie używaniu substancji psychoaktywnych wśród uczniów gimnazjów poprzez popularyzację treści profilaktycznych
w tym zakresie, z wykorzystaniem artystycznych form wyrazu, tj. inscenizacji, śpiewu, tańca.

W etapie powiatowym zaprezentowały się zespoły z pięciu placówek oświatowych realizujących program "Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach".
W przedstawieniach młodzież głównie odnosiła się do konsekwencji używania substancji psychoaktywnych takich jak papierosy, alkohol i narkotyki, ukazywała konsekwencje zdrowotne, społeczne wynikające ze stosowania powyższych używek. Wszystkie przedstawienia oceniono pozytywnie. 

Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów:

I Miejsce – Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Waniorowie

                    za przedstawienie w formie w pantomimy pt.  „Na rozdrożu”

II Miejsce – Zespół Szkół Sportowych w Rewalu

                     za spektakl teatralny pt. „W niewoli nałogów”

III Miejsce – Szkoła Podstawowa w Brojcach

                      za przedstawienie teatralne pt. „Raz, nie zawsze… Nie wciąż”

 

Wszyscy trzej laureaci będą reprezentować powiat gryficki w etapie wojewódzkim przeglądu, który odbędzie się w dniach 19 i 20 marca 2019r. w Ośrodku Teatralnym „KANA” w Szczecinie.

Serdecznie Gratulujemy !!!

PSSE Gryfice

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe