Senator Napieralski interweniuje: Szybkie połączenia z Polską

  • 20.02.2019, 22:47
  • Biuro Senatorskie Grzegorza Napieralskiego
Senator Napieralski interweniuje:  Szybkie połączenia z Polską
Odwołanie rejsów na trasie Szczecin - Warszawa przez prywatnego operatora spowodowało, że narodowy przewoźnik podniósł ceny biletu i używa mniejszych samolotów - tak informują czytelnicy. W sprawie połączeń pomiędzy Pomorzem Zachodnim a Warszawą interweniuje senator RP Grzegorz Napieralski, wiceprzewodniczący zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego, do premiera RP Mateusza Morawieckiego.

- Zwracam się o wsparcie działań na rzecz uruchomienia dodatkowych lotów na trasie Szczecin – Warszawa oraz w innych kierunkach regionalnych ze Szczecina. Obecnie trwają prace na szlaku kolejowym Szczecin - Poznań – Warszawa, przez co pociągi ze Szczecina do Warszawy jadą o ponad godzinę dłużej. Cena biletu pozostała na takim poziomie, na jakim była wcześniej. W przypadku InterCity jest to ponad 120 zł. Przejazd autostradą to dodatkowy wydatek do paliwa z powodu opłat i wynosi blisko 90 zł w jedną stronę. To wszystko powoduje, że loty obsługiwane przez polskiego operatora LOT od dłuższego czasu cieszą się dużą frekwencją - pisze senator Napieralski.

Przedstawiciele izb i stowarzyszeń gospodarczych ze Szczecina, Stargardu, Goleniowa, Gryfina, Świnoujścia i Koszalina wskazują na kłopoty w połączeniu Pomorza Zachodniego z Warszawą. Mieszkańcy Pomorza Zachodniego pytają o to, na czym polega problem, gdyż więcej połączeń kolejowych i lotniczych mają do dyspozycji mieszkańcy Gdańska, Wrocławia czy Rzeszowa. Taka sytuacja jest też poważnym utrudnieniem w pracy administracji publicznej i samorządowej. Wyjazd do Warszawy na jeden dzień oznacza brak pracownika w miejscu zatrudnienia przez dwa dni.

Więcej lotów z lotniska w Goleniowie to więcej pasażerów na jednym czynnym lotnisku na Pomorzu Zachodnim. Senator złożył wniosek do również do PKP o dodatkowe postoje pociągów TLK i InterCity na stacjach w Łobzie, Świdwinie, Chojnie i Mieszkowicach.

 

Na zdjęciu: Senator Grzegorz Napieralski w towarzystwie wiceprezydenta Świnoujścia i przedstawicielu Wietnamu w trakcie forum gospodarczego w Świnoujściu.   Fot. Jolanta Pliska

Biuro Senatorskie Grzegorza Napieralskiego

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe