Międzynarodowy Dzień Kota w Bibliotece - spotkanie z pisarką

  • 20.02.2019, 22:37
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Nowogardzie
Międzynarodowy Dzień Kota w Bibliotece - spotkanie z pisarką
Z okazji Międzynarodowego Dnia Kota 18 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowogardzie odbył się cykl spotkań z Panią Anną Paszkiewicz –autorką książek dla dzieci i dorosłych na które łącznie przybyło ponad 130 osób .

Dzień rozpoczęliśmy od spotkania Autorki z najmłodszymi. Uczestnikami spotkania byli uczniowie SP nr 1, SP nr 3 oraz SP w Długołęce. Podczas prelekcji Autorka opowiedziała o przygodach jakie spotkały ją od czasu kiedy postanowiła przygarnąć do siebie pewnego kota. Okazało się że „Lopek” to niezły urwis. Tak właśnie powstały „Kłopoty kotka Lopka”. Następna część przygód puchatego przyjaciela, również powstała inspirowana rzeczywistością – „Kotek Lopek na wakacjach”.

Po dwóch spotkaniach z dziećmi, odbyło się kolejne, tym razem z czytelnikami dorosłymi. W trakcie prelekcji Pani Anna opowiedziała o swojej drodze  literackiej. Pierwsza książka jaką napisała nosi tytuł: „Panny Milewszczanki” – historie rodzinne spisane chronologicznie i wydane w oryginalnej oprawie. Druga książka pt. „Życie jak w kinie” to biografia męża Pani Anny – Dolanda Paszkiewicza – prezesa Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Kontrasty” w Szczecinie, twórcy najstarszego festiwalu filmowego „Ińskie Lato Filmowe”. Oczywiście nie obyło się bez tematu „Lopka”. Przygody pupila Autorki poruszyły „dojrzałą” widownię.

Po każdym spotkaniu była możliwość nabycia książki Pisarki wraz z jej autografem i kocimi pozdrowieniami. Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i zapraszamy za rok.

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowogardzie

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe