POLONIA ZWYCIĘŻA W II EDYCJI REGA ARENA FUTSAL LIGI

 • 17.02.2019, 13:38 (aktualizacja 20.02.2019, 14:10)
 • Józef Andrzejewski
POLONIA ZWYCIĘŻA W II EDYCJI REGA ARENA FUTSAL LIGI
W sobotę 9 lutego w Płotach odbyła się runda finałowa Rega Arena Futsal Ligi. Po prawie 2 miesiącach rozgrywek z udziałem 8 drużyn w tzw. play off został wyłoniony zwycięzca, którym okazała się Polonia Płoty. Sobotniego wieczora każdy z zespołów rozegrał 3 mecze, które trwały po 15 minut. We wszystkich 12 spotkaniach fazy finałowej padło 51 bramek. W jednym przypadku sędziowie Krzysztof Pluciński i Lucjan Szefer, aby wyłonić zwycięzcę, musieli zarządzić egzekwowanie rzutów karnych.

W I rundzie finałowej padły następujące rezultaty:

Sowianka  -  Gardominka  4 : 1   Bramki : Kubczyk, K. Skowyra, M. Cymkiej i W. Karcz dla Sowianki oraz

                                                                    Jakubik dla Gardominki

Pomorek  -  Rega Arena Team 1 : 3   Królik dla Pomorka i Miller-2 i A. Siedlecki dla Regi Areny

Mewa  - Zieloni  3 : 0                          Wiktorowicz – 2 oraz Łokaj

Polonia  - Young Stars Polonia  4 : 1   P. Podbiegło -2, M. Podbiegło i Lewandowski

W drugiej fazie,  półfinałowej spotkały się zespoły, które zwyciężyły w pierwszym meczu, natomiast pokonani rozpoczęli rywalizację o miejsca 5-8.

            Wyniki fazy półfinałowej:

Gardominka – Pomorek   2 : 0  Bramki: Kowalczyk, Tokarczyk

Zieloni – Young Stars Polonia 2 : 0    Spaczyński, B. Lal

Mewa  -   Rega Arena Team  4 : 2  Wiktorowicz – 2, Rośczak i bramka samobójcza, oraz Płuciennik i K. Siedlecki dla Regi Areny

Sowianka – Polonia  1 : 3   Lipiński, P. i M. Podbiegło dla Polonii oraz W. Karcz dla Sowianki

 

            W trzeciej fazie play off odbyły się mecze o poszczególne miejsca. Mecz o 7. miejsce się nie odbył. Grająca od początku w niekompletnym 4. osobowym składzie drużyna Pomorka oddała go walkowerem. Spotkanie o 5 miejsce rozstrzygnęli na swoją korzyść zawodnicy Zielonych Wyszobór, pewnie pokonując Gardominkę  Mechowo 4 : 1. Po 2 bramki dla Zielonych zdobyli Bartek Lal i Krystian Spaczyński. Natomiast autorem honorowej bramki  dla przegranych był Damian Łażewski. Mecz o 3. miejsce pomiędzy Sowianką, a Rega Areną rozgrzał publiczność do czerwoności. Po kilku minutach Rega Arena prowadziła 2:0 po bramkach Płuciennika, ale Sowianka doprowadziła do remisu, również po dublecie Ślęzaka. W ostatniej minucie meczu K. Siedlecki  znowu wyprowadził swój zespół na prowadzenie, ale po chwili bramkę na 3:3 dla Sowianki zdobył  W. Karcz. Także zdobywca 3. miejsca został wyłoniony po serii rzutów karnych, które wygrała Sowianka  2 : 1. W finale spotkały się dwa najlepsze zespoły po rundzie zasadniczej Polonia i  Mewa. W fazie grupowej gospodarze wysoko, bo aż 11:1 pokonali młodych zawodników z Reska. Tym razem był to wyrównany, zacięty pojedynek. Wynik meczu był niewiadomą aż do ostatnich sekund spotkania. Poloniści posiadali przewagę, ale przeciwnik również stworzył korzystne sytuacje do objęcia prowadzenia.  Decydującą bramkę o  zwycięstwie Polonii zdobył Kamil Lewandowski na około 20 sekund przed końcową syreną.

Zaraz po meczu finałowym odbyło się uroczyste zakończenie II Edycji Rega Arena Futsal Ligi. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a najlepsze 3 drużyny puchary i medale. Kapitan zwycięskiej  drużyny odebrał również czek na 1000 zł. Także w klasyfikacji indywidualnej nagrody rzeczowe i statuetki otrzymali: najlepszy strzelec – Patryk Podbiegło, najlepszy bramkarz – Piotr Ślęzak i najlepszy zawodnik – Artur Nabrzewski.

Wszystkie nagrody wręczali przedstawiciele władz samorządowych Gminy Płoty: Przewodnicząca Rady Gminy – Iwona Taśmińska, Wiceburmistrz -  Edyta Podgórska , Sekretarz – Elżbieta Ziółkowska i Dyrektor MGOKiS w Płotach – Mirosław Kubalica.

Klasyfikacja drużynowa :

 1. Polonia Płoty
 2. Mewa Resko
 3. Sowianka Sowno
 4. Rega Arena Team
 5. Zieloni Wyszobór
 6. Gardominka Mechowo
 7. Young Stars Polonia
 8. Pomorek Nowogard

Lista najlepszych strzelców:

Patryk Podbiegło - 18 Paweł Dobosz – 17, Krystian Siedlecki i Maciej Podbiegło – 11, Piotr Wiktorowicz – 10, Kacper Litwin – 8, Artur Lipiński, Jakub Rośczak, Arkadiusz Siedlecki i Krystian Spaczyński po 7, Artur Nabrzewski, Oskar Michalonek, Daniel Ratajczyk  po 6, Marcin Stopa, Wojciech Karcz, Fernando Batista, Eryk Leder, Bartosz Rokita, Damian Klimas, Bartosz Lal  i Klaudiusz Miller po 5.

 

Józef Andrzejewski

Zdjęcia (37)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe