NEWSLETTER...

  • 11.02.2019, 21:59
  • Paweł Drąg
NEWSLETTER...
Nowy rok to nasz czas. Pierwsze w 2019 roku śniadanie biznesowe Pogoń Szczecin Business Club oznacza możliwość wystartowania z wysokiego C z dynamizacją rozwoju waszych firm. Zapraszamy 19 lutego na godzinę 9:00 do sali GOLD VIP Stadionu Miejskiego im. Floriana Krygiera w Szczecinie.

Nowy rok to nasz czas. Pierwsze w 2019 roku śniadanie biznesowe Pogoń Szczecin Business Club oznacza możliwość wystartowania z wysokiego C z dynamizacją rozwoju waszych firm. Zapraszamy 19 lutego na godzinę 9:00 do sali GOLD VIP Stadionu Miejskiego im. Floriana Krygiera w Szczecinie.

 

Dla wielu z was formuła naszych spotkań jest już znana, ale pracujemy nad tym, aby za każdym razem pozytywnie zaskakiwać kolejnymi udogodnieniami, mającymi uatrakcyjnić śniadania. Pamiętajmy jednak, że podstawowym celem jest pielęgnowanie i pogłębianie waszych kontaktów biznesowych, rozwijanie sieci networkingowej, a także współtworzenie atrakcyjnej przestrzeni, gdzie można łączyć przyjemne spędzenie czasu wraz z wymianą doświadczeń i kojarzeniem wszelkich interesów.

https://biznes.pogonszczecin.pl/sniadanie-biznesowe-to-twoj-moment/

 

Rozpędzamy się coraz szybciej i nie chcemy się zatrzymywać. Do rodziny Pogoń Szczecin Business Club dołącza przedsiębiorstwo Ib vogt Polska sp. z o.o., które specjalizuje się w kwestiach związanych z odnawialnymi źródłami energii. Sprawdzicie ich pod adresem https://www.ibvogt.com/pl. Z tej też okazji zapraszamy do długiej rozmowy z Edwardem Orlowskim, Prezesem Zarządu firmy.

Przedsiębiorstwo nie działa tylko w naszym kraju. Swoje przedstawicielstwa m.in. posiadacie również w Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Australii oraz Panamie. Jak na ich tle prezentuje się Polska? Czy w kwestii ustawodawstwa prawnego w Polsce jest trudniej prowadzić firmę z tej branży?
Operujemy na każdym kontynencie poza Antarktydą. Rynki w poszczególnych krajach, nawet ze sobą sąsiadujących, potrafią się drastycznie różnić pomiędzy sobą. Naszym pierwszym zadaniem jest analiza ryzyka inwestycyjnego pod różnymi kątami. Ustawodawstwo we wszystkich krajach podlega ciągłym zmianom, zatem istotna jest też ocena rozwoju na osi czasu. Polska jest atrakcyjnym rynkiem pod względem zasobów OZE i możliwości inwestycyjnych, jednak największą bolączką jest pewien brak stabilności prawnej oraz brak rzeczywistego planu długofalowego dla energetyki. Stawianie OZE jako technologii w kontrze do „węgla” jest kontraproduktywne. Polska potrzebuje wizji rozwoju energetyki opartej na wzajemnym przenikaniu i uzupełnianiu w zależności od lokalnych uwarunkowań – różnice w infrastrukturze, lokalnych zasobach i potrzebach powinny być brane pod uwagę jako istotny czynnik definiowania ogólnej strategii. Wszystko to sprawia, że szczególnie na tle innych krajów w Europie Polska jest postrzegana jako trudny rynek.

https://biznes.pogonszczecin.pl/jestem-kibicem-od-kolyski/

 

Z przyjemnością witamy na pokładzie Pogoń Szczecin Business Club Daniela Makowskiego, który jest właścicielem w firmie kredytowej Luxury Finance. Z tej okazji zapraszamy na rozmowę, odbytą tuż po zawarciu porozumienia o współpracy.

Co obecnie jest największym wyzwaniem, przed którym stoi branża kredytowa?
Restrykcje bankowe, czyli z góry narzucone obwarowania, na które nie mamy wpływu. Niestety, czasami też klienci trafiają do niedobrych ludzi, kierujących się tylko swoim interesem. Później zaś trudno jest wyprostować najtrudniejsze sprawy, co nie zmienia faktu, że czynimy wszystko, aby zmienić ten stan rzeczy i jednak znaleźć rozwiązanie konkretnych dylematów. Uważam też, że z biegiem lat jest coraz lepiej dla branży kredytowej. Ludzie są bardziej świadomi finansowo, zakładanych jest więcej firm, budują się nowe mieszkania, a to sprawia, że potrzeba dodatkowego dofinansowania rośnie.

https://biznes.pogonszczecin.pl/stawiamy-na-indywidualny-kontakt/

 

Zbiórka na samochód rozpoczęła się w drugiej połowie ubiegłego roku. Od samego początku cel był jasno wyartykułowany – auto miało mieć niski przebieg, a także wystarczająco dużo miejsca na to, aby zmieścić w nim stroje Ligi Superbohaterów oraz prezenty dla dzieci. Dzięki pomocy Toyoty Kozłowski, a także jej partnerów, udało się doprowadzić całą akcję do szczęśliwego finału.

Nikt w Lidze nie oczekiwał, aby było ono nowe i ekstrasprawne, ale po raz kolejny okazało się, że w ludziach dobrej woli drzemie wielka moc. Zrzutka internautów na platformie crowdfundingowej, a także wydatna pomocy niespodziewanych darczyńców, spowodowała, iż ziściły się marzenia naszych szczecińskich bohaterów. W ich ręce trafiła Toyota Verso – z kompletem opon i pełnym wyposażeniem!

https://biznes.pogonszczecin.pl/ligobus-w-rekach-superbohaterow/

 

Urlop okolicznościowy przysługuje pracownikom w określonych sytuacjach życiowych. To dodatkowe dni wolne, z których można skorzystać poza określoną pulą okresu urlopu wypoczynkowego.

Jeden dzień przysługuje w przypadku:
– ślubu twojego dziecka
– zgonu i pogrzebu siostry, brata, teściowej, teścia, babci, dziadka, a także innej osoby, którą utrzymujesz lub którą się bezpośrednio opiekujesz

Dwa dni przysługują w związku z:
– twoim ślubem,
– narodzinami dziecka
– zgonem i pogrzebem małżonka, dziecka, ojca, matki, ojczyma lub macochy

https://biznes.pogonszczecin.pl/twoje-prawo-do-urlopu-okolicznosciowego/

 

Już tylko dni dzielą nas od pierwszego meczu w tym roku na stadionie Pogoni. To też więc najlepsza pora do tego, aby zadbać o stworzenie sobie najdogodniejszych warunków do oglądania spotkań Dumy Pomorza. W tym celu stworzyliśmy dla was karnet silver „Business Club”.

Zakup wspomnianego karnetu obejmuje możność przeżywania meczowych emocji prosto z sektora 20B. Pakiet na mecze rundy wiosennej sezonu 2018/19 umożliwia obejrzenie siedmiu lub ośmiu meczów Lotto Ekstraklasy, w zależności od tego, które miejsce zajmiemy po rundzie zasadniczej. Wszelkie wysyłane przez nas materiały pozbawione są praw majątkowych, a my godzimy się na ich edytowanie i przetwarzanie według potrzeb redakcji.

https://biznes.pogonszczecin.pl/a-ty-masz-juz-swoj-karnet/

 

Jest coś wymownie ciepłego w tym miejscu. Przekraczasz drzwi wejściowe do siedziby EPA Omnia, a więc spółki Grupy EPA, i natychmiastowo masz wrażenie, że trafiłeś do firmy, która jest przyjazna klientowi.

Same początki pracy biura nie były jednak proste. Przede wszystkim dlatego, że ten czas mijał na nauce i poznawaniu specyfiki działania branżowego. – Firma przekształciła się z jednego z działów spółki EPA. Był to dział księgowości, administracji, informatyki oraz logistyki. Działała wtedy jako osobny podmiot zajmujący się głównie księgowością i systemami, które wspomagają obieg dokumentów. Jestem z wykształcenia inżynierem magistrem informatyki, więc szczegółowa wiedza z zakresu księgowości była mi obca, ale wraz z pełnionymi każdego dnia obowiązkami ta wiedza i doświadczenie stawały się coraz szersze. Mimo wszystko na samym początku spodziewałem się, że więcej kwestii podlega pracy systemów informatycznych, ponieważ technika na to pozwalała. Okazało się jednak, że bardzo wiele rzeczy jest robionych na papierze, co było dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Od razu uznałem, że moim zadaniem będzie to, aby te proporcje całkowicie odwrócić – opowiada Andrzej Skórski.

https://biznes.pogonszczecin.pl/zmiana-na-lepsze-jest-bardzo-prosta/

 

Współpraca pomiędzy Pogonią Szczecin a Domem Lekarskim trwa już od wielu lat, chociaż stosowną umowę o kooperacji podpisano w 2015 roku. Przez ten czas wykwalifikowani specjaliści z centrum medycznego pomogli wielu naszym zawodnikom, stając na straży ich zdrowia, sprawnie wykonując zabiegi czy kompleksowo pomagając w dojściu do odpowiedniej dyspozycji fizycznej.

Być może przygoda dr Paproty z zawodem lekarza sportowego nie zaczęłaby się, gdyby nie osobiste problemy ze zdrowiem. – Pamiętam ten moment, kiedy zerwałem więzadło krzyżowe i po raz pierwszy leżałem w szpitalu. Mój strach, obawy i wątpliwości związane z zabiegiem i dalszą rehabilitacją. Wtedy zrozumiałem, że urazy sportowe są tym, czym chcę się zajmować w swoim życiu zawodowym. Też kiedyś grałem w piłkę, a to sprawiało, iż wydawało mi się, że lepiej rozumiem piłkarzy i tych pacjentów, którzy mają podobne kontuzje. Czego się obawiają, w jakim są stanie psychicznym, o czym myślą, gdy uświadamiają sobie, jak długa i ciężka droga przed nimi, aby wrócić do zdrowia i uprawiania sportu. Największą dla mnie satysfakcją jest właśnie ten moment powrotu sportowca na boisko – zakończył Bartosz Paprota.

https://biznes.pogonszczecin.pl/2457-2/

 

Przepisy prawa nie stanowią o obowiązku zawierania klauzuli poufności w temacie wysokości wynagrodzenia pracowników. Nie zmienia to jednak faktu, że wielu pracodawców wnioskuje o zawarcie takiego zapisu w stosownych umowach o pracę.

Pracodawcy już na etapie dogadywania szczegółów umowy pomiędzy nimi a pracobiorcami dodają do porozumienia klauzulę poufności wynagrodzenia. Korzyści z tego są oczywiste: ochrona tajemnicy firmy i ochrona dóbr osobistych. Często jest jednak tak, że podstawowym argumentem jest dbałość o to, aby pracownicy nie mogli dzielić się informacjami o swoim wynagrodzeniu. Tym samym, aby nie dochodziło do sytuacji, kiedy dwóch pracowników na tym samym stanowisku lub o bardzo podobnym zakresie obowiązków, zarabiający jednak znacząco różniące się od siebie kwoty, mogło z tego tytułu domagać się pociągnięciem pracodawcy do odpowiedzialności. Inną kwestią jest to, że w ten sposób eliminuje się zagrożenie konfliktami, które mogłyby zepsuć atmosferę w zespole, wstrzymać wypracowaną efektywność czy nawet skutkować odejściem z pracy.

https://biznes.pogonszczecin.pl/nieoczywista-klauzula-poufnosci/

 

Pogoń Szczecin Business Club to wiele nieoczywistych profitów, które zyskują nasi partnerzy przy okazji intensyfikacji współpracy. Największy klub w województwie zachodniopomorskim i ważny gracz na mapie najlepszych zespołów w Polsce to gwarancja udanej promocji i szansa na dynamiczny rozwój każdego rodzaju przedsiębiorstwa. Wejdź z nami do tej gry i czerp pełnymi garściami!

19 klubów sportowych, ponad 900 firm i 55 mld złotych obrotu rocznie to ledwie początek szybko rozwijającego się projektu. Przed nami jeszcze wiele inicjatyw i działań potwierdzających, że razem możemy więcej. Chcesz tworzyć silne zaplecze biznesowe, które będzie skupione wokół Pogoni Szczecin? Potrzebujesz naszej pomocy we wspieraniu potencjału gospodarczego i reklamowego? Zapraszamy do kontaktu!

https://biznes.pogonszczecin.pl/razem-mozemy-wiecej/

 

Paweł Drąg
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe