Młodzi programiści na start!

  • 07.02.2019, 22:31 (aktualizacja 07.02.2019, 22:39)
  • Politechnika Koszalińska
Młodzi programiści na start!
Do 22 lutego 2019 r. potrwają zapisy dzieci i młodzieży na drugi cykl warsztatów realizowanych przez Politechnikę Koszalińską i Koszaliński Uniwersytet Dzieci i Młodzieży w ramach projektu „Młody Inżynier Programista”.

Pierwszy cykl trwał od października 2018 r. do stycznia 2019 roku i spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów i ich rodziców. Wzięło w nim udział w sumie 70 młodych ludzi z Koszalina, a także m.in. z Kołobrzegu i Dźwirzyna.


Drugi cykl zajęć zakończy się tuż przed wakacjami. Propozycja jest adresowana do dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Koszalina i okolic (miejscowości odległych do 100 km).


Celem projektu jest podniesienie kompetencji młodych ludzi w zakresie umiejętności matematyczno-przyrodniczych, ICT (techniki przetwarzania, gromadzenia lub przesyłania informacji w formie elektronicznej), kreatywności i zdolności krytycznego myślenia. W ramach projektu zorganizowanych zostanie 6 różnych warsztatów lub wykładów.


Każdy uczeń może wziąć udział w jednym rodzaju zajęć. Wśród propozycji są zajęcia obejmujące:
- naukę programowania w języku Phyton z użyciem płytek Micro:bit;
- budowę samochodu elektrycznego RC;
- projektowanie i prototypowanie z zastosowaniem drukarek 3D;
- projektowanie i wykonanie własnych układów elektronicznych;
- programowanie dla najmłodszych – ozoboty, czyli roboty edukacyjne;
- budowę inteligentnego domu na przykładzie Arduino.


Projekt – w zamyśle jego autorów – ma zmotywować dzieci do nauki i do rozwiązywania problemów, rozbudzić zainteresowania i rozwinąć pasje, wyrobić umiejętność pracy w zespole. Ma też wyposażyć dzieci w wiedzę z zakresu podstaw programowania, ICT, elektroniki i fizyki.
Realizacja projektu „Młody Inżynier Programista” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej...
 

Zdjęcia: Anna Skubała/Politechnika Koszalińska

Na zdjęciach: zajęcia podczas pierwszego cyklu warsztatów organizowanych w ramach projektu "Młody Inżynier Programista" (u góry - młodzi ludzie projektują własne układy elektroniczne, poniżej - uczestniczki warsztatów poznają zasady działania modelu zdalnie sterowanego).

 

Politechnika Koszalińska

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe