Węże przemysłowe. Niepozorne elementy o wielkim znaczeniu

  • 07.02.2019, 11:22 (aktualizacja 07.02.2019, 20:27)
  • Materiał Partnera
Węże przemysłowe. Niepozorne elementy o wielkim znaczeniu
Zachowanie wysokiej jakości różnego rodzaju dostarczanych nam co dzień wyrobów, a także efektywności procesów wytwórczych, których są rezultatem, wymaga tego, by cała służąca do tego infrastruktura nie miała słabych stron. Oznacza to, że oprócz wszelkich bardzo wyrafinowanych urządzeń, wielkiej uwagi wymaga także dobór wyposażenia wspierającego ich pracę, w tym elementów pozwalających na przesył niezbędnych w produkcji substancji. Dlatego właśnie węże przemysłowe to dziedzina tak obszerna.

Gdy czystość produktu jest najważniejsza

 

Choć każdy niemal proces wytwórczy wymaga należytej troski, najłatwiej sobie wyobrazić katastrofalne skutki, z jakimi mielibyśmy do czynienia wówczas, gdyby zlekceważono to w przypadku produkcji żywności bądź środków leczniczych. Spełnienie wymogów sanitarnych, a więc i ochrona bezpieczeństwa konsumentów wiąże się tutaj z zadbaniem o to, by na jakość żadnej z wykorzystywanych substancji, w tym także tych gorących czy np. tłustych, nie miała najmniejszego wpływu infrastruktura, jaką są przesyłane. W tym celu instalowane są węże przemysłowe wykonane z zastosowaniem bardzo zaawansowanych rozwiązań, jak np. wewnętrzne powłoki teflonowe, jednak materiałem pozwalającym na uzyskanie wystarczających do bardzo wielu zastosowań właściwości jest także np. PVC. Co ważne, tego typu instalacje muszą być niewrażliwe także na, nieodzowne w celu zachowania odpowiedniej jakości, procedury czyszczenia, a więc i stosowanie przeznaczonych do tego środków chemicznych.

 

Właściwie dobranym wężom nic nie zagrozi

 

W przypadku wielu procesów produkcyjnych realizowanych w zakładach szeregu branż, elementem, któremu może zagrażać kontakt z różnymi substancjami może być jednak także sam wąż. Nie musi się tak dziać za sprawą jakiejś bardzo agresywnej chemii. Problemy w tym zakresie można sprawiać najzwyklejsza woda, jeśli musi być bardzo gorąca, czy wręcz doprowadzona do postaci nasyconej pary o temperaturze dalece przekraczającej 100 0°C, co jest potrzebne np. w procesie usuwania zanieczyszczeń, jakie znalazły się na wyrobie lub wykorzystywanym oprzyrządowaniu. Stosunkowo mało kłopotliwym medium może wydawać się także powietrze. Często musi ono jednak zostać bardzo sprężone. Tam, gdzie jest to związane zadaniem napędu, wypierających dziś niekiedy nieporęczne elektronarzędzia, urządzeń pneumatycznych w odmianie nieposiadającej odrębnego systemu smarowania, w powietrzu tym musi znaleźć się jeszcze olej, a nie każda guma jest na niego całkowicie odporna. Wreszcie: kwasy, zasady, środki czyszczące i inna, agresywna nierzadko chemia. Szybko zniszczyć źle dobrany wąż mogą także np. produkty sproszkowane.

Właściwie dobrane węże przemysłowe to konieczny warunek nie tylko bezawaryjnej pracy wszystkich wykorzystujących je urządzeń, ale często także bezpieczeństwa. Wystarczy zapoznać się np. z ofertą dostarczającego różnorodne wyposażenie techniczne sklepu MiDaTech by przekonać się, że do każdego zastosowania bez trudu da się dziś wybrać odpowiedni wąż. Trzeba tylko o tym pamiętać wyposażając swój zakład w nowe oprzyrządowanie, czy modernizując istniejące.

 

Materiał Partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe