Skąd wziąć wsparcie finansowe dla innowacji w naszej firmie?

  • 06.02.2019, 22:28 (aktualizacja 07.02.2019, 20:35)
  • Materiał Partnera
Skąd wziąć wsparcie finansowe dla innowacji w naszej firmie?
Jeśli już zajmujemy się funduszami na innowacje, na początek trzeba jasno powiedzieć, że dotacje te skierowane zostały do firm pragnących zastosować w swojej działalności najnowsze rozwiązania techniczne, a więc ulepszyć oferowane przez siebie usługi i towary, procesy, marketing oraz warunki miejsca pracy. W tak szerokim zakresie dużo łatwiej znaleźć obszar, jaki chcielibyśmy zmodernizować w naszej własnej działalności. O tym zaś gdzie szukać dodatkowych finansów postaramy się opowiedzieć w niniejszym artykule.

Zafunduj sobie innowacje!

Zgodnie z naszymi oczekiwaniami fundusze na innowacyjność należeć będą się nie tylko samym nowatorskim rozwiązaniom, lecz również wielu innym akcjom, które mimo, iż same w sobie nie są innowacyjne, stanowią konieczną inwestycję  torującą drogę do prawdziwych nowości. Do pocztu przedsięwzięć należących do kręgu innowacyjności zaliczać będziemy również działalność Research & Development, czyli badawczo-rozwojową, ponieważ także ona niezmiennie prowadzi do innowacyjnych osiągnięć.

Wsparcia, co oczywiste, należy szukać wśród instytucji, których misją od utworzenia było napędzanie możliwości gospodarczych naszej ojczyzny. Agencje oraz organizmy takie jak PARP – Polska Agencja Rozwoju i Przedsiębiorczości, PFR -Polski Fundusz Rozwoju, NCBR – Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, ARP – Agencja Rozwoju Przemysłu, BGK – Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Ministerstwo Rozwoju. Warto jednak korzystać przede wszystkim z funduszy europejskich – mimo wielu narzekań ze strony aktualnych beneficjentów programów wsparcia UE, zdecydowanie nie można przerażać się drobiazgowych kontroli i nadmiernych obowiązków związanych z otrzymanymi sumami.

Dotacje warte zachodu

Z pewnością nie wszyscy zgodzą się, że branie udziału w skomplikowanych procedurach jest warte uzyskiwanych ostatecznie finansów, jednak jedno pozostaje pewne: fundusze europejskie na innowacyjność zagwarantują naszej marce nowe życie na znacznie wyższym poziomie a sam model działania zmieni się nie do poznania – konstatuje fachowiec z ELJOTTECH. Jeśli więc celujesz w efektywność połączoną z etykietą pioniera w branży, pamiętaj, że wszystko staje się łatwiejsze, kiedy już zasilisz swój budżet gotówką z Unii Europejskiej. Nie czekaj więcej i już dziś odnajdź specjalistów, którzy pomogą Ci napisać idealny wniosek i odnieść sukces.

Materiał Partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe