„Ferie w Pałacu”

  • 05.02.2019, 01:07
  •  A.Rzepecka
„Ferie w Pałacu”
W pierwszym tygodniu w zajęciach brało udział ok 50 dzieci z Trzebiatowa, Lewic, Gosławia, Siemidarżna, Gołańczy Pomorskiej i Mirosławic. Bogaty program, fajna zabawa i radosne, twórcze dzieci to recepta na świetnie spędzony czas. Dzieci „tworzyły” artystyczne zawieszki (z przeróżnymi śmiesznymi dedykacjami, sentencjami, czy życzeniami), oraz łapacze snów, które przepuszczą tylko dobre sny, pracując w dwóch grupach, następnie zamieniały się miejscami i wykonały obydwa artystyczne zadania.

„Pomysłowy dzień”
W trakcie kolejnego dnia „Ferii w Pałacu” gościliśmy „Pomysłową Fabrykę” z Koszalina, która na wesoło, zaskakująco prezentowała tajniki chemii. Czym jest emulgacja cieczy, roztwór nasycony i nienasycony, jak zrobić pastę słonia, dlaczego w serze są dziury? To tylko niektóre tajemniczo brzmiące chemiczne zadania, które w bardzo oryginalny i przystępny dla dzieci sposób wyjaśniali Państwo Kinga i Tomasz Pietruszyńscy, czyli bardzo wesoła i wybuchowa ” Pomysłowa Fabryka”. W tym dniu nie brakowało łamania sobie głów, bowiem czekały na nas jeszcze gry logiczne, planszowe, Quizy, zagadki…Bawimy się , ale też uczymy, na wesoło!

Szalona zabawa w KIDS ARENIE.
Wizyta w KIDS ARENIE to czas szalonej zabawy. Wiele atrakcji, radości. Po dmuchańcowych szaleństwach był też czas niezwykłego seansu w Kinie Sferycznym, gdzie obejrzeliśmy bardzo ciekawy i mądry film „Życie drzew”. Film wyświetlany w technologii 3D bez konieczności zakładania specjalnych okularów. Obraz powstaje zupełnie inaczej niż w kinach tradycyjnych. Jest on wyświetlany z projektorów jednocześnie we wszystkich kierunkach, dając efekt 360 stopni! Widzowie, znajdujący się we wnętrzu sferycznej kopuły, są dosłownie w samym centrum wydarzeń.

Pierwszy tydzień ferii zakończyliśmy grą miejską, która polegała na wieczornym zwiedzaniu , rozwiązywaniu krzyżówek, rebusów, zadań związanych z zabytkami, legendami, historiami naszego miasta. Dla dzieci było to nie lada wyzwanie. Zaopatrzeni w latarki, asekurowani przez strażaków, poruszaliśmy się w pięciu grupach, według planu miasta i wskazówek zawartych w grze. Przy Baszcie Kaszanej niespodziewanie staliśmy się świadkami obrony miasta przed skradającymi się gryficzanami i oczywiście miska kaszy znów uratowała miasto. Zwiedzanie baszty z pochodniami, latarkami wywarło ogromne wrażenie na dzieciakach. Po zdobyciu wszystkich punktów, w pałacu czekało ostatnie zadanie- odnalezienie skarbu (słodycze) ukrytego w zakamarkach rożnych pałacowych pomieszczeń a słodkie pączki i gorąca herbata na rozgrzewkę po trudach wieczornego zwiedzania smakowały wyśmienicie. Dziękujemy wolontariuszom z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie oraz Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej działającej przy OSP w Trzebiatowie za pomoc na szlaku.
 

 A.Rzepecka

Zdjęcia (48)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe