Budujemy rozpoznawalność marki. Od czego zacząć?

  • 04.02.2019, 00:56 (aktualizacja 08.02.2019, 15:14)
  • Materiał Partnera
Budujemy rozpoznawalność marki. Od czego zacząć?
Posiadanie własnego biznesu w dzisiejszych czasach nie może omijać najbardziej żywego rynku, w którym dokonuje się dziś znaczna część krajowej i globalnej sprzedaży. Mowa oczywiście o internecie będącym dziś uniwersalną platformą zdolną do polepszenia obrotów niejednego przedsiębiorstwa. Sieć WWW okazuje się także idealnym środkiem, jeśli chodzi o próby zapisania naszego logo w świadomości odbiorców. To właśnie tu zaczynała się droga firm obecnie dominujących w poszczególnych branżach.

Daj się znaleźć w wyszukiwarce

Nie powinniśmy się oszukiwać - aktualnie to algorytmy Google mają moc ustawiania naszego sklepu przed szeregiem innych konkurencyjnych biznesów. Wszystko, co musimy zrobić, aby przeciętny internauta zauważył nasz szyld i ofertę, to odpowiednio zoptymalizować stronę pod kątem wymogów mechanizmu wyszukującego. Zabiegi tego typu stanowią absolutny fundament, jeżeli chcemy skorzystać na obecności w cyfrowym świecie.

Oczywiście nasza witryna powinna nie tylko podobać się robotom wyszukiwarki, ale przede wszystkim musi wyróżniać się na płaszczyźnie identyfikacji wizualnej. Dzięki temu możemy mieć pewność, że potencjalny klient zapisze w pamięci kolory i kształty skojarzone z naszym serwisem oraz chętnie zacznie przeglądać nas dłużej lub wróci po więcej kolejnym razem. O oba te czynniki najczęściej będą mogły dla państwa zatroszczyć się te same agencje marketingowe, gdzie kompleksowo przygotujemy nasze WWW tak, by codziennie zbierało dla nas zaplanowany plon.

 

SEO i identyfikacja wizualna - ale co dalej?

Po pewnym czasie, gdy nasza pozycja w wyszukiwarce zacznie się polepszać, pozostaje nam jeszcze wyciągnięcie ręki do klientów, którzy swoje zakupowe potrzeby załatwiają przy pomocy najpopularniejszych serwisów aukcyjnych i ogłoszeniowych. Na wielu sprawdzonych stronach sprzedażowych można zamieszczać darmowe ogłoszenia, co staje się reklamą, którą otrzymujemy zupełnie bez żadnych opłat. Warto jednakże sięgnąć nieco głębiej niż te popularne. Chociażby po to, by cyfrowy zasięg naszego przedsiębiorstwa był jak największy.

Poza tym oprócz plejady portali polskiego internetu istnieje wiele znacznie bardziej specjalistycznych narzędzi, które apelują do konkretnego rodzaju klienta. Tak więc w sytuacji, gdy działamy na arenie motoryzacyjnej lub też oferujemy nieruchomości i pokrewne tematy, możemy uciec się na przykład do pomocy serwisu okeno.pl. Zapewnia on doskonałą integrację z posiadanymi przez nas kontami firmowymi w innych zakątkach sieci, a dodatkowo pomaga wyróżnić wybrane oferty oraz wszelkie sklepowe promocje. Jeśli nasz potencjalny partner lub klient spotka nas w wielu miejscach wirtualnej rzeczywistości, tym chętniej wybierze nasz asortyment a nasze logo i znaki rozpoznawcze pozostaną na długi czas powiązane z konkretną grupą docelową.

Materiał Partnera
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe