Pierogowe spotkanie integracyjne

  • 01.02.2019, 11:43 (aktualizacja 04.02.2019, 12:03)
  • str
Pierogowe spotkanie integracyjne
W piątek 25 stycznia w świetlicy wiejskiej w Modlimowie z inicjatywy pani sołtys Andżeliki Sobczak odbyło się spotkanie integracyjne dzieci ze Szkoły Podstawowej w Modlimowie z klas czwartych i piątych z mieszkańcami wsi. Najstarsza seniorka, liczy sobie 50 lat, uczyła dzieci lepienia pierogów a szczególnie robienia tak zwanych falbanek.

Takie spotkania są bardzo potrzebne – mówi pani Andżelika żeby Nasza młodzież integrowania się także ze starszymi mieszkańcami naszej wsi.

Skąd taki pomysł?

Pierogi to jest taki nasz sentymentalny temat, a jednocześnie smaczny i ciekawy sposób spędzania czasu. Warto dodać, że lepienie pierogów zorganizujemy w świetlicy także w czasie ferii. Nasze dzieci bardzo lubią zajęcia kulinarne a zarazem są one okazją do przekazywania przez seniorów wiedzy i tradycji zarówno kulinarnych jak i regionalnych tradycji młodemu pokoleniu. Wbrew utartym opiniom, nie wszystko da się znaleźć w Internecie.

Uczestników spotkania odwiedził burmistrz Płotów Radosław Mackiewicz - jak się okazało  wielki smakosz pierogów - ze swoim zastępcą Edytą Podgórską. Pani wiceburmistrz nawet czynnie zaangażowała się w proces lepienia pierogów instruowana przez zaangażowanych uczestników warsztatów.

Warsztatów - bo spotkanie przy lepieniu pierogów to właśnie warsztaty kulinarne i okazja do rywalizacji pomiędzy poszczególnymi grupami uczestników. Jak rywalizacja to należało ocenić wyniki tej rywalizacji. Po degustacji - jury któremu przewodnictwo powierzono panu burmistrzowi bezapelacyjnie przyznało każdej grupie pierwsze miejsce w jej kategorii co zostało potwierdzone okolicznościowymi dyplomami.

Na koniec wszyscy uczestnicy ustawili się do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. 

str

Zdjęcia (23)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe