Ponownie blisko trzystu uczestników eventu w Płotach !

  • 23.01.2019, 00:06
  • MAC
Ponownie blisko trzystu uczestników eventu w Płotach !
Po raz drugi w płotowskiej Rega Arena odbyły się zawody lekkoatletyczne. Dokładniej, podobnie jak w 2017 roku - był to międzyszkolny event w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego”.

W  zawodach uczestniczyło blisko 300 uczniów ze szkół podstawowych gmin Płoty i Gryfice, podzielonych na 15- osobowe zespoły i dwie kategorie wiekowe (młodsza klasy1-2 i starsza klasy 3-4). Celem imprezy było zabawowe zapoznanie dzieci z konkurencjami o charakterze szybkościowym, skocznościowym, zwinnościowym i rzutowym. Młodzi adepci sportu zmagali się z biegiem przez płotki, biegiem przez drabinkę koordynacyjną, rzucali oszczepem i piłką lekarską a także wykonywali skoki dodawane. Roześmiana grupa maluchów przez blisko trzy godziny poznawała podstawy królowej sportu i znakomicie się przy tym bawiła. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali poszczególne konkurencje, a po zakończeniu zabawy żałowali, że impreza trwała tak krótko.  

       Tegoroczny Event „Lekkoatletyka dla każdego” zorganizował MLUKS „Mokasyn” na czele z Dorotą Kecler  (jednocześnie trenerką Ośrodka Lekkoatletycznego w Płotach) - przy współpracy Szkół Podstawowych nr 1 i 2, Hali Sportowej Rega Arena, koordynatora wojewódzkiego programu LDK - Ryszarda Kamińskiego oraz wsparciu burmistrza Radosława Mackiewicza.

Wielkie słowa uznania należą się nauczycielom, wolontariuszom którzy pomogli w sprawnym przeprowadzeniu imprezy. Bez nich ta impreza najzwyczajniej by się nie odbyła, a już na pewno nie byłaby tak udana.

       Ukoronowaniem eventu było wręczenie wszystkim jego uczestnikom pięknych medali,  pamiątkowych dyplomów oraz napojów i pączków.

       Wierzymy, że to nie koniec  lekkoatletycznych atrakcji w nowej płotowskiej hali. W planach organizatorów jest już kolejny event.

 

                                                                                                                              (MAC)

MAC

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu ECHOmedia.info z siedzibą w Gryficach jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe